LG rozširuje domáci Smart Ecosystem pomocou SmartThinQ Hub

ZDROJ | LG

LG na veľtrhu CES 2016 predstavuje nový prírastok do svojho ekosystému IoT (Internet of Things – Internet vecí). Je ním veľmi zaujímavé zariadenie, SmartThinQ Hub, ktoré je po pripojení k aplikácii v smartfóne vďaka obojsmernej komunikácii vstupnou bránou medzi inteligentnými senzormi a pripojenými spotrebičmi v domácnosti. To ale nie je zďaleka všetko, čo SmartThinQ Hub dokáže.

LG SmartThinQ Hub 01
ZDROJ | LG

 

Pozrite siIoT – Internet vecí nie je vôbec od veci

Na vrchnej zošikmenej časti má umiestnený 3,5” farebný LCD displej, zobrazujúci napríklad pripomienky kalendára a mnoho ďalších informácií. Prostredníctvom zabudovaného reproduktora môžete streamovať hudbu buď z iHeartRadio, alebo priamo z vášho smartfónu či tabletu. Kovové telo je dostupné v dvoch farbách, Champagne Gold a Black.

LG SmartThinQ Hub 02
ZDROJ | LG

SmartThinQ Hub rozširuje LG SmartThinQ platformu, určenú na monitorovanie a riadenie domácich spotrebičov, ako sú práčky, chladničky, rúry, robotické vysávače, klimatizácia atď. SmartThinQ Hub zhromažďuje informácií od týchto inteligentných spotrebičov, ako aj konvenčných zariadení pripojených k SmartThinQ senzorom cez Wi-Fi, ZigBee alebo Bluetooth. Získané dáta sa zobrazia na displeji formou notifikácií, alebo budú oznámené prostredníctvom vstavaného reproduktora.

LG SmartThinQ Sensor
ZDROJ | LG

SmartThinQ Hub je pritom kompatibilný s množstvom zariadení aj od iných výrobcov a poskytovateľov služieb, podporujúcich open source koncepciu aliancie AllJoyn. Vďaka tomu je možné zvýšenie bezpečnosti domácností, úspora energie, zkvalitnenie ovzdušia a využívanie ďalších vymožeností inteligentnej domácnosti.

ZdrojLG

Komentáre k článku