LG Neo Art – 27-palcový monitor s napájaním cez USB-C

ZDROJ | Digital Trends

Univerzálnosť USB-C portu umožnila spoločnosti LG Display vytvoriť 27-palcový monitor LG Neo Art, ktorému na napájanie a prenos obrazu stačí pripojenie cez jediný USB-C kábel.

Hlavnou hviezdou v stánku LG na tohtoročnej výstave CES bol nepochybne rolovateľný OLED televízor, ktorý sa dostane do predaja ešte tento rok. Za pozornosť však stojí aj 27-palcový LCD displej LG Neo Art, ktorý je napriek svojej veľkej uhlopriečke prekvapivo mobilný.

LG Neo Art pôsobí ako prerastený tablet a to najmä kvôli tomu, že samotný displej môžete kedykoľvek vybrať z dokovacej stanice a preniesť ho napríklad do inej miestnosti. Displej sa napája cez jeden USB-C port, ktorý slúži aj na prenos obrazu a okrem ovládacích tlačidiel na jeho tele nie sú žiadne iné prvky.

Digital Trends

Aj napriek nástupu 4K UHD rozlíšenia má LG Neo Art iba Full HD rozlíšenie a v jeho tele nenájdeme webkameru a ani reproduktory. Vyššie rozlíšenie a dodatočné komponenty by zvýšili odber energie a hmotnosť. V stánku LG si však 13-palcový MacBook Pro dokázal poradiť hneď s dvojicou monitorov Neo Art a to aj pri napájaní z batérie.

Napriek pomerne hotovému dizajnu je LG Neo Art v štádiu prototypu a spoločnosť sa ho zatiaľ nechystá uviesť do predaja.

ZdrojLG,Digital Trends

Komentáre k článku