Lexus IS Wax Edition – najdrahší „gramofón“ na svete?

ZDROJ | Lexus

Zdá sa, že frázu „sedíš ako v obývačke“ vzal Lexus doslovne. Do svojho luxusného modelu IS Wax Edition nechal totiž zabudovať funkčný gramofón. Čítate dobre, starý dobrý analógový gramofón. K tomu luxusné sedačky a počúvanie hudby v automobile dostáva úplne iný rozmer.

Konštruktérom z Lexusu sa podarilo namontovať gramofón do prístrojovej dosky nachádzajúcej sa na strane spolujazdca. Ak sa nepoužíva, je ukrytý za elegantnými dvierkami. Keď ich stlačíte, sklopia sa nadol a šasi gramofónu sa diskrétne vysunie tak, aby sa na tanier mohla položiť platňa.

„Autogramofón“ je vyrobený 3D tlačou s použitím opracovaného hliníka a uhlíkových vlákien. Špeciálny stabilizačný systém sa postará o minimalizovanie vibrácií, ktoré vznikajú počas jazdy. Bolo by zaujímavé vyskúšať, ako by si poradila stabilizácia so slovenskými cestami.

https://youtu.be/OuWYpYJUxJQ

Gramofón dokáže prehrať dlhohrajúce (LP) platne s priemerom 12 palcov. Samozrejme, v prípade takého audio zariadenia nesmú chýbať kvalitné reproduktory. Lexus IS Wax Edition je vybavený prémiovým audiosystémom Mark Levinson, ktorý je voliteľne k dispozícii aj v novom Lexuse IS.

ZDROJ | Lexus

Pri realizácii pomáhali odborníci zo štúdia SCPS z Los Angeles. Je známe, že dokáže splniť každý dostatočne bláznivý nápad rôznych firiem vrátane hollywoodskych producentov. SCPS sa osvedčilo už aj Lexusu, pri vytvorení koncepčného sedanu určeného hráčom videohier.

ZDROJ | Lexus

Pozrite siUž aj na Slovensko dorazil Lexus s digitálnymi späťákmi

Premiéra audiofilského vozidla prebehla s hudobníkmi MC Madliba a Kaytranada. Tí zložili dve piesne, ktoré si svoj oficiálny debut odbili v interiéri Lexusu IS Wax Edition. Exkluzívna, 7-palcová platňa bude distribuovaná členom predplatiteľského klubu s vinylovými platňami Vinyl Me Please.

Pokiaľ vás zaujíma, koľko takýto automobil vyjde, musíme vás sklamať. Lexus IS Wax Edition je totiž len koncepčný model, ktorý nikdy nepríde do predaja.

Ak radi počívate kvalitnú hudbu pozrite si naše články v rubrikách Svet LP a 8 top albumov.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku