Lexus ES 300h je kombináciou prefíkaného luxusu a prvotriednych technológií

ZDROJ | Lexus

Prepísať definíciu súčasných luxusných sedanov? Ak má niekto šancu túto ambíciu naplniť, je to Lexus. Automobilka miesto sľubov ponúka priamo výsledok. Siedma generácia Lexus ES 300h ulahodí ako konzervatívnym, tak mladým a dravým.

Kombinácia roky pozitívne vnímaného sedanu Lexus ES a nového balíku Limited Edition posúva model Lexus ES 300h na úplne novú úroveň. Hybridný pohon zasa pridáva novú dimenziu. V skratke, v Lexus vybrali to najlepšie, vylepšili to a spojili do celku, pre ktorý onemie aj ten najnáročnejší.

ZDROJ | Lexus

Verte nám, že hybridný Lexus ES 300h vás bude rozmaznávať na všetkých úrovniach. Nádherne tichá a výkonná kombinácia štvorvalcového benzínového a prepracovaného elektromotoru vo výsledku ponúka plynulú a ekonomickú jazdu. Počas jazdy v meste vás bude tešiť 88 kw elektromotor, ktorý sa postará o absolútne tichú jazdu. To jednoducho musíte zažiť.

ZDROJ | Lexus

Prepínanie medzi motormi je, samozrejme, úplne automatické a plynulé. Je tu však aj ďalšia veľmi významná vlastnosť. Pri Lexus ES 300h môžete zabudnúť na nabíjacie káble. Lexus ponúka riešenie, ktoré dokáže efektívne nabíjať batérie počas jazdy, do tej miery, že budú doslova vždy nabité. A spotreba? 5,5 litra na 100 kilometrov pri takejto luxusnej limuzíne je doslova odmena za správne rozhodnutie, ktorým ES 300h rozhodne je!

Pozrite siLexus prepisuje históriu modelov ES provokatívnou eleganciou

Silueta a línie Lexusu ES hovoria jasne, že sa pozeráme na dielo veľmajstra vo svojom odbore. Sofistikovaná kombinácia dynamiky v kabáte serióznosti je niečo, čo ulahodí ako rezervovanému, tak dravému biznismanovi. Všimnite si aj pedantne zapracovaný zadný spojler alebo Bi-LED svetlomety, ktoré majú charakteristický tvar a ponúkajú funkcie svietenia do zákruty alebo automatické nastavovanie výšky svetlometov.

ZDROJ | Lexus

Pozorné okno si všimne aj netradičný tvar spätných zrkadiel, ktoré viete získať za príplatok. Dopriať si totiž môžete plne digitálne spätné zrkadlá tvorené kamerami, ktoré pedantne sledujú svoje okolie. Takéto zrkadlá v interiéri ponúkajú celý rad nadštandardných služieb, ktoré posielajú mŕtvy uhol do zabudnutia. Vnútorné displeje spätných zrkadiel sú jasné displeje umiestnené tak, aby ste si ako vodič na novinku nemuseli zvykať.

ZDROJ | Lexus

Interiér orientovaný na vodiča je to, akoby ste na prvý pohľad opísali pocit, keď si sadnete do Lexus ES 300h. Silu filozofie si naplno užijete, keď si uvedomíte a precítite množstvo detailov. Či už ide o prvotriedne majstrovsky spracované detaily alebo nadčasové technológie, zistíte že všetko spolu perfektne hrá. Páči sa vám? Neprekvapuje nás to :)

ZDROJ | Lexus

Nadchne vás aj hudobný systém Mark Levinson Premium Surround Sound, určite však 12,3-palcový dominantný dotykový displej, ktorý pozná aj hlasové povely, ale aj prepracovaná navigácia Lexus Premium Navigation, či trackpad doplnený o vankúšik pre vaše maximálne pohodlie.

ZDROJ | Lexus

Panoramatické zobrazenie okolia premietané na hlavný displej oceníte nie len pri parkovaní v tesných priestoroch. Viacero kamier v kombinácii s Panoramatic View Monitor ukazuje vozidlo z hora spolu s vodiacimi čiarami. Novinka pohľad pri odbočovaní pomáha vyhnúť sa obrubníkom. Hlavný displej je podporený head-up displej s farebným vysokým rozlíšením a kľúčovými informáciami.

V Lexus ES 300h sa navyše budete cítiť bezpečne. O to sa postará najmä Lexus Safety System+, ktorý pomáha predchádzať trom najčastejším druhom nehôd. Zrážke zozadu, prechádzaním medzi jazdnými pruhmi a kolízii s chodcami. Systém sledovania jazdných pruhov vás zase upozorní, ak by hrozila kolízia. V prípade, že auto pred vami začne brzdiť, automaticky spomaľovať začne aj Lexus 300h. Vo výbave nechýba ani rozpoznávanie dopravného značenia.

ZDROJ | Lexus

Sadli ste si? V tom prípade, máme pre vás skvelú správu. Lexus ES 300h je teraz v ponuke v novej Limited edition za akciovú cenu 42 900 €. Ušetríte tak príjemných 12 000 €, plná cena Lexus ES 300h v tejto poriadne bohatej výbave je 54 900 €.

Komentáre k článku