Lenovo Yoga 7i a Yoga 6 sa pýšia novými procesormi a až 18-hodinovou výdržou

ZDROJ | Lenovo

Minuloročné konvertibilné notebooky Lebovo C740 a C640 sa dočkali zaujímavej aktualizácie, ktorá mení aj ich názvy. Nové modely Lenovo Yoga 7i a Yoga 6 ponúknu výkonné procesory AMD a Intel popri kompaktných rozmeroch a nadštandardnej výdrži batérie.

Lenovo nenecháva nič na náhodu a tak predstavuje nové zariadenia s novými procesormi generácie Tiger Lake od spoločnosti Intel skôr, ako ich samotný Intel uvedie na trh. Už dnes preto vieme, že nový konvertibilný notebook Lenovo Yoga 7i budú poháňať procesory „Intel Core budúcej generácie“.

ZDROJ | Lenovo

Presné parametre použitých procesorov zatiaľ nepoznáme, no podľa doterajších informácií sa môžeme tešiť na výrazný posun v surovom i grafickom výkone, ako aj na dlhšiu výdrž batérie. Tu Lenovo sľubuje 13-hodinovú výdrž batérie pri 15“ verzii modelu Yoga 7i a až 16-hodinovú výdrži pri 14“ modeli.

ZDROJ | Lenovo

Novinka už bude podporovať aj nový štandard Thunderbolt 4, k čomu Lenovo pridáva obľúbenú fyzickú záslepku webkamery, ktorá disponuje Full HD rozlíšením a infračerveným senzorom pre prihlasovanie sa do systému pomocou skenu tváre. Súčasťou výbavy budú aj stereo reproduktory so zvukovou technológiou Dolby Atmos a hlasová asistentka Amazon Alexa.

Lenovo Yoga 7i bude vyrobená prevažne z ľahkých kovov, vďaka čomu váži len 1,23 kilogramu s hrúbkou 13,9 milimetra. Lenovo do tohto modelu v najvyššej konfigurácii osadí maximálne 16 GB LPDDR4X RAM a 1 TB SSD PCIe M.2 úložisko.

Pozrite siLenovo ThinkBook Plus – unikát s E-Ink displejom na vonkajšej strane

Lenovo Yoga 6 bude na druhej strane poháňaná procesormi AMD Ryzen až do modelu Ryzen 7 4700U. Vďaka menšej 13,3-palcovej obrazovke s jasom 300 nitov a 60 Wh batérii plánuje Lenovo pri tomto modeli dosiahnuť až 18-hodinovú výdrž batérie.

ZDROJ | Lenovo

Menší konvertibil váži 1,32 kilogramu a jeho povrch bude pokrývať výrazná modrá textília. Jeho súčasťou bude okrem TrueBlock záslepky webkamery aj snímač odtlačkov prstov a už spomínané ozvučenie Dolby Atmos. Dotyková obrazovka bude podporovať aj digitálne pero pre pohodlnejšie písanie poznámok a kreslenie.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Yoga 7i dorazí do predaja v priebehu novembra s cenou 999 €, resp. 1 099 € v prípade 15,6“ verzie. Lenovo Yoga 6 dorazí do predaja o mesiac skôr, pričom cenou bude začínať už na 899 €.

Pozrite siIBM predstavilo procesor Power10 pre superpočítače, cloud a umelú inteligenciu

Lenovo okrem toho predstavilo aj kompaktnejšie modely Lenovo Yoga Slim 7i a Yoga Slim 7i Pro, ktoré budú v predaji od nodembra za 999 € a 899 € menovite. Popri 13,3“ obrazovke ponúknu aj dedikované grafické karty NVIDIA GeForce MX. Tretí nový model Yoga Slim 7 Pro budú poháňať procesory AMD do modelu Ryzen 9 4900H. Dostupný bude v auguste s cenou od 799 €.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku