Lenovo uviedlo na slovenský trh produkty Moto, poznáme ceny


Notice: Undefined index: source_name in /home/clients/tech-01/techbox.sk/sub/test/wp-content/themes/techbox/inc/extras.php on line 306

Práve dnes Lenovo oficiálne uviedlo produkty Motorola, pod značkou Lenovo Moto na náš trh. To na čo sme sa tešili už dlhšie sa stalo realitou. #Hello Moto, takto sme uvítali novinky bývalého amerického výrobcu, ktorý od roka 2014 patrí pod krídla už veľkého giganta Lenovo.

RECENZIALenovo Moto X Force – najodolnejšia vlajková loď

uvedenie_moto_2016 8

uvedenie_moto_2016 16

Lenovo Moto X Force

Na Slovensku sa tak od budúceho týždňa začínajú predávať viaceré smartfóny Motorola, pod značkou Lenovo Moto vrátane inteligentných hodiniek Moto 360. Vlajkovou loďou výrobcu bude model Moto X Force s nerozbitným displejom. Výrobca pri smartfóne unikátnu odolnosť dosiahol kombináciou krycieho skla ShatterShield s integrovaného systému piatich vrstiev a flexibilného AMOLED displeja, ktorý má veľkosť 5,4 palca a Quad HD rozlíšenie, teda 2 560 x 1 440 px (540ppi).

uvedenie_moto_2016 13

Rozhodne si pozrite porovnanie, koľko vydrží model X Force v porovnaní s Apple iPhone 6S a Samsung Galaxy S6.

https://youtu.be/JJWmBFV2GHM

Motorola Moto X Force pritom nie je žiadny obyčajný smartfón, ale poriadne vybavený high-end model. Poteší vás osemjadrovým procesorom Snapdragon 810 s grafikou Adreno 430, 3 GB pamäťou RAM a vnútornou 32 GB pamäťou rozšíriteľnou o pamäťové karty. Samozrejmosťou je podpora LTE sietí, nechýba ani NFC. Operačným systémom je už najnovší Android 6.0.

uvedenie_moto_2016 6

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie až 21 Mpx, pritom jeho svetelnosť je f/2.0. Zvládne aj nahrávanie 4K (Ultra HD) videí. Batéria by mohla byť silnejšia, ale i tak je kapacita 3 760 mAh chvályhodná a dokonca batériu môžete nabíjať aj bezdrôtovo. A koľko za novinku zaplatíte? Pripravte si 699 €, pritom novinka dorazí na náš trh ako prvá!

Pozrite siToto je nová Motorola X Force s vraj nerozbitným displejom….

RECENZIALenovo Moto X Style – štýlový návrat legendy

Lenovo Moto X Style

Ďalším výborne vybaveným smartfónom je model Moto X Style, ktorý sa bude predávať za 469 €. Jeho hlavnou prednosťou je rýchle nabíjanie, ktoré predčí aj model Samsung Galaxy S6 – nabíja sa totiž o 50% rýchlejšie. Za 15 minút nabíjania zabezpečí až 10 hodinovú výdrž. Batéria má v tomto prípade 3 000 mAh.

uvedenie_moto_2016 5

Rozhodne poteší aj QHD displej s veľkosťou 5,7-palca. Pritom ide stále o štýlový smartfón, čo vidieť najmä na zadnej strane. Moto X Style rovnako ako vyšší model X Force ponúkne 21 Mpx hlavný fotoaparát s možnosťou nahrávania 4K (Ultra HD) videí. Pre selfie nadšencov je k dispozícii 5 Mpx predný fotoaparát s bleskom. Na náš trh dokonca dorazí

Lenovo Moto X Play

Ak chcete smartfón s dobrým pomerom ceny a výkonu, môže vás zaujať model X Play. Ten sa má výborne držať v ruke, čo sme si aj vyskúšali. Má totiž pogumovanú zadnú časť. Nie je síce vodeodolný, ale dokáže vďaka špeciálnej povrchovej úprave odpudzovať vodu. A opäť má celkom veľký displej, a to 5,5-palca, tentokrát s rozlíšením Full HD.

uvedenie_moto_2016 4

Moto X Play sa bude predávať za cenu 325 €, pritom žiadne kompromisy nečakajte ani pri vstavanom fotoaparáte. Hlavný má taktiež rozlíšenie 21 Mpx a duálny blesk. Aj tento smartfón sa bude predávať v 4G verzii a s podporou Dual SIM.

Rovnako ako ostatné novinky Moto ponúkne tzv. Moto displej, ktorý vám zobrazí podstatné informácie ak zaregistruje pohyb nad displejom. Dokonca môžete čítať správy bez toho, aby ste zapli smartfón, jednoducho priamo z Moto displeja.

uvedenie_moto_2016 1

uvedenie_moto_2016 9

Lenovo Moto G

A teraz sa podržte. Lenovo bude mať aj najdostupnejší vodeodolný smartfón na trhu. Práve model Moto G za 179 € totiž ponúkne odolnosť voči vode s certifikáciou IPX7. Nechýba ani odolné sklo Gorilla Glass 3 chrániace 5-palcový HD displej.

uvedenie_moto_2016 3Tento smartfón bude mať aj 13 Mpx fotoaparát, mimochodom identický ako ten z Nexus 6. Batéria bude mať v tomto prípade 2 470 mAh, pričom výrobca sľubuje výdrž aj dva dni, napriek uvedenej kapacite batérie.

A aby sme nezabudli ešte na jednu zaujímavosť Moto smartfónov. Prichádzajú totiž s operačným systémom Android 6.0 pričom ten je úplne čistý, takže sa môžete tešiť na pomerne skoré aktualizácia. Dokonca všetky novinky ponúknu aj funkciu Moto Akcie, kedy jednoduchým pohybom „šejkovaním“ smartfónu zapnete LED diódu fotoaparátu či priamo fotoaparát alebo prednú kameru.

uvedenie_moto_2016 2

Lenovo Moto 360

V redakcii nás potešilo, že si budete môcť konečne na Slovensku kúpiť aj novú generáciu hodiniek Moto 360. Tie prinášajú známy okrúhly dizajn a dokonca budú dostupné vo viacerých verziách. Najskôr dorazí, cca. za dva týždne najvybavenejší model s priemerom 46 mm, 1,56“ displejom s rozlíšením 360 x 330 bodov, 400 mAh batériou a koženým remienkom za cenu 319 €.

Pozrite siIFA 2015 | Moto 360 sú inteligentnejšie, vydržia viac a sú rovno tri

uvedenie_moto_2016 7

Neskôr dorazia na náš trh aj menšie 42 mm hodinky Moto 360 s 1,37“ displejom s rozlíšením 360 x 325 px, ktorým taktiež nechýba odolnosť voči prachu a vode (IP67). Ich cena bude 289 €.

Fotografie pre TECHBOX vytvoril Peter Frolo.

Komentáre k článku