Lenovo Moto Z / Z Play na Slovensku! Poznáme detaily a ceny

Už o pár dní sa začnú predávať najnovšie a najvybavenejšie smartfóny Lenovo Moto Z/Z Play s unikátnym príslušenstvom Moto Mods. Pozrite sa, čo o novinkách vieme.

RECENZIAMoto Z Play – stredná trieda s podporou Moto Mods

Lenovo ešte skôr, ako odhalilo svoje najdôležitejšie novinky, ukázalo zaujímavé čísla informujúce o úspechu značky na Slovensku. Lenovo smartfóny sa na Slovensku predávajú už 2 roky a celkovo sa ich za toto obdobie predalo 350 000 ks.

lenovo_motoz_motozplay_12

Marek Tóth, MBG Sales Representative Lenovo vidí za úspechom najmä kvalitné produkty za dostupné ceny. O úspechu smartfónov na trhu často rozhodujú aj recenzie najdôležitejších portálov na Slovensku, medzi ktoré samozrejme patrí aj TECHBOX. Pozrite si, čo sme napísali o jednej z posledných noviniek Lenovo Moto G4 Plus.

RECENZIALenovo Moto Z zaujme 5,2 mm telom a výkonným hardvérom

lenovo_motoz_motozplay_11

Upozornil však, že od predstavenia Apple iPhone na trhu nenastala výraznejšia revolúcia. Tá má prísť teraz, vďaka smartfónom s Moto Mods, teda príslušenstvom, ktoré pridáva novú funkcie ako projektor, reproduktory, lepší fotoaparát, batériu či kryty.

lenovo_motoz_motozplay_14

lenovo_motoz_motozplay_22

Moto Mods, ktoré dorazia aj na Slovensko sme si po predstavení vyskúšali. Asi najviac nás zaujal externý reproduktor JBL, ktorý bude Lenovo dávať k Moto Z pri ich uvedení na trh zadarmo u našich operátorov.

lenovo_motoz_motozplay_24

JBL Soundboost tvoria 2 stereo reproduktory, pričom každý má výkon 3 W. Samozrejmosťou príslušenstva je aj batéria, ktorá vďaka kapacite 1 000 mAh by mala vydržať približne 10 hodín prehrávania hudby. Rozdiel vo zvuku je citeľný a bude sa vám páčiť.

lenovo_motoz_motozplay_60

lenovo_motoz_motozplay_59

Každé príslušenstvo Moto Mods sa k smartfónu „pripne“ pomocou 16-pinového pozláteného konektora a magnetu. Drží naozaj pevne, čo nás prekvapilo najmä pri krytoch. Tie môžu byť látkové či s imitáciou dreva.

lenovo_motoz_motozplay_61

lenovo_motoz_motozplay_55

O projektor v smartfóne sa už snažilo viacero výrobcov. Moto Mods Insta-Share Projector však môže byť ideálnym riešením. Nemusíte ho mať zabudovaný a nosiť stále zbytočne veľký smartfón. Pripojíte si ho len vtedy, keď potrebujete.

lenovo_motoz_motozplay_62

Moto Mods Insta-Share Projector ponúkne obraz s veľkosťou 70″, pričom svetelnosť projektoru je 50 lm s kontrastným pomerom až 400:1. Životnosť zdroja by mala byť 10 000 hodín a taktiež je tu i vlastná batéria s kapacitou 1100 mAh. Nechýba ani integrovaný stojan, aby ste si našli správnu polohu projektora.

lenovo_motoz_motozplay_63

Voliteľným príslušenstvom je aj Hasselblad True Zoom. S týmto fotoaparátom by ste mali vytvoriť kvalitnejšie fotografie. Rozlíšenie je 12 Mpx a nechýba xenónový blesk, ktorý sa bežne do smartfónov nezmestí. Výhodou je však najmä 10-násobný optický zoom, pre lepšie detaily vzdialených objektov.

lenovo_motoz_motozplay_26

Príslušenstvo umožní aj manuálne nastaviť vyváženie bielej, clonové čísl, čas uzávierky, zaostrenie a rozsah ISO od 100 do 3200. Cena novinky je 299 €. Lenovo pritom deklaruje, že Moto Mods príslušenstvo bude kompatibilné aj s najbližšími dvoma generáciami smartfónov Moto Z.

Pozrite siK telefónom Lenovo Moto pridáte aj Hasselblad s 10x zoomom

lenovo_motoz_motozplay_27

Lenovo Moto Z

Absolútnou vlajkovou loďou výrobcu bude model Moto Z. Tu sa výrobcovi do tenkého 5,2 mm tela podarilo „napratať“ skutočne výkonný hardvér. Poteší však aj veľký 5,5-palcový QHD displej s technológiou AMOLED.

lenovo_motoz_motozplay_17

Vo vnútri pritom nájdete 8-jadrový procesor Snapdragon 820 a nechýba ani 4 GB pamäť RAM. Internú 32 GB pamäť je našťastie možné rozšíriť pomocou pamäťových microSD kariet. Moto Z však chýba 3,5 mm audio jack, ktorý nahrádza redukciou USB-C na 3,5 mm audio konektor v balení.

lenovo_motoz_motozplay_15

Marek Tóth pri uvádzaní Moto Z poukázal aj na výdrž novinky. Napriek 2 600 mAh batérii by ste sa mali spoľahnúť na 1 deň aj pri náročnom používaní. Nás zaujala aj možnosť pomocou čítačky odtlačkov prstov smartfón nielen odomknúť, ale aj uzamknúť.

lenovo_motoz_motozplay_39

Rozhodne by sa mal budúci majiteľ Moto Z tešiť aj na fotoaparát. Síce „iba“ 13 Mpx snímač poteší najmä clonou f/1,8, vďaka čomu by ste mali dosiahnuť veľmi pekné zábery aj pri slabšom svetle.

lenovo_motoz_motozplay_40

Všimli sme si však, že sa najmä zadná strana veľmi špiní od odtlačkov prstov, čo je vidieť aj na fotografiách. Naopak pochváliť musíme držanie smartfónu v rukách. Tenké telo naozaj oceníte, navyše ani s krytom Moto Mods nie je smartfón prehnane hrubý.

Pozrite siLenovo Moto Z a Moto Z Force – vlajkové lode s výmennými modulmi

lenovo_motoz_motozplay_42

Lenovo Moto Z sa začne na Slovensku predávať už budúci týždeň, a to presne 14.10.2016. Exkluzívne však najskôr u operátora Orange, kde k smartfónu dostanete aj Moto Mods JBL Soundboost ako darček. Plná cena pre SK trh je stanovená na 699 €.

lenovo_motoz_motozplay_28

Odporúčame pozrieť si aj naše video priamo z predstavenia novinky na Slovensku.

https://youtu.be/AAmddQUwvVw

Lenovo Moto Z Play

Nový smartfón Moto Z Play, ktorý sme videli na výstave IFA 2016 bude taktiež možné rozšíriť vďaka príslušenstvu Moto Mods. Pýšiť sa má najmä výdržou na batériu, ktorá by mala byť 2 dni!

lenovo_motoz_motozplay_29

Opäť sa môžete tešiť na výkonný hardvér, kde je tentokrát osadený procesor Snapdragon 625 a 3 GB pamäť RAM. Aj v tomto prípade je možné rozšíriť internú 32 GB pamäť o pamäťové karty microSD až do 2 TB.

lenovo_motoz_motozplay_37

lenovo_motoz_motozplay_38

Samozrejmosťou je čítačka odtlačkov prstov a nechýba ani 16 Mpx fotoaparát s laserovým zaostrovaním a technológiou PDAF. Clona je v tomto prípade vyššia, a to f/2.0.

Pozrite siLenovo Moto Z Play – dostupný smartfón s dobrou výdržou

lenovo_motoz_motozplay_49

Lenovo Moto Z Play poteší cenou, ktorá je stanovena na 449 €. Opäť bude od 14.10.2016 najskôr exkluzívne v predaji u operátorov, a to Telekom a O2. Výhodou je, že aj k Moto Z Play dostanete Moto Mods JBL Soundboost ako darček.

lenovo_motoz_motozplay_35

lenovo_motoz_motozplay_34

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku