Lenovo má novú myš s bezdrôtovým nabíjaním. Apple, sleduješ to?

ZDROJ | Lenovo

Lenovo predstavilo novú podznačku počítačového príslušenstva Lenovo Go, pod ktorú budú spadať všetky doplnky stvorené pre prácu mimo pohodlia kancelárie. Ako prvá na trh dorazí obrovská powerbanka pre notebooky a myš s bezdrôtovým nabíjaním, z ktorej by si mal brať Apple príklad.

Nedávna štúdia spoločnosti Lenovo s názvom Future of Work and Digital Transformation ukázala, že až 83 % zamestnávateľov očakáva, že ich zamestnanci budú minimálne polovicu pracovného času tráviť mimo kancelárií a 60 % opýtaných zamestnancov prácu z externého prostredia (vrátane domova) aj preferuje. Práve na takúto prácu budú stvorené všetky doplnky značky Lenovo Go.

ZDROJ | Lenovo

Pre tých, ktorí neradi na cestách pracujú s touchpadom a vždy potrebujú mať po ruke klasickú myš, je tu Lenovo Go Wireless Multi-Device Mouse. Myš je možné pripojiť k trom zariadeniam naraz a medzi týmito zariadeniami rýchlo prepínať pomocou jediného tlačidla. Jej vstavanú batériu je zas možné nabíjať pomocou USB-C, alebo akejkoľvek podložky využívajúcej technológiu Qi.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo tak elegantne vyriešilo dilemu, ktorej čelilo Apple pri vývoji svojej bezdrôtovej myši Magic Mouse 2. Elegantná myš má kvôli svojmu dizajnu a tvaru nabíjací port Lightning umiestnený na spodnej časti a aj keď je jej nabitie otázkou niekoľkých sekúnd až minút, pôsobí to komicky. Žiaľ ani s príchodom novej generácie počítača iMac v nových farbách k jej redizajnu nedošlo.

Pozrite siApple iMac má nový dizajn, nové farby a procesor M1

Najväčší pracanti na cestách ocenia aj novú externú nabíjačku Lenovo Go USB-C Laptop Power Bank s kapacitou až 20 000 mAh a výkonom 65 wattov. Powerbanka by mala byť schopná nabiť bežný notebook minimálne raz a zároveň nabíjať až tri zariadenia súčasne. V prípade je tiež nové „audio riešenie“, ktoré by malo zvýšiť kvalitu pracovných hovorov. Ďalších detailov sa ale dočkáme až neskôr v tomto roku.

ZDROJ | Lenovo

Bezdrôtová myš Lenovo Go Wireless Multi-Device Mouse bude na americkom trhu dostupná za cenu 59,99 dolárov. Externá nabíjačka Lenovo Go USB-C Laptop Power Bank bude dostupná za cenu 89,99 dolárov. Doplnky budú na americkom trhu v predaji od júna. Dostupnosť noviniek na našom trhu zatiaľ nebola potvrdená.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku