Lenovo Legion Phone Duel 2 – herné smartfónové delo s vysúvacou kamerou

ZDROJ | Lenovo

Lenovo rozbúrilo vody herných smartfónov s čerstvou novinkou Legion Phone Dual 2. Novinka oproti predchodcovi prinesie viacero vylepšení.

Prvá verzia herného smartfónu Lenovo Legion Phone Duel bola predstavená ešte minulý rok v lete. Hráčom ponúkla výkonný hardvér s podporou 5G sietí, 144 Hz obrazovku, ale aj duálnu batériu s ultra-rýchlym nabíjaním a pokročilú haptickú odozvu.

Druhá generácia ponúka navýšenie odozvy dotykovej vrstvy až na 720 Hz. Okrem toho poteší až 8 programovateľných virtuálnych tlačidiel, ktoré priblížia herný zážitok ako pri hraní s gamepadom.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siNadupaný herný smartfón Lenovo Legion Phone Duel to má namierené aj do Európy

Vo vnútri nájdeme výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 888. Obnovovacia frekvencia bola zachovaná na 144 Hz a pop-up webkamera dostala 44 Mpx snímač oproti pôvodnému 20 Mpx.

Predná strana smartfónu patrí 6,92″ AMOLED Full HD displeju s podporou HDR 10+. O chladenie smartfónu pri náročných hrách sa bude starať systém duálnych ventilátorov a keďže samotný procesor sa nachádza v strede tela, bočné hrany by sa nemali tak zahrievať. Toto bude užitočné pri dlhšom hraní, keďže samotný tvar smartfónu by mal byť stvorený na pohodlné uchopenie pre hráčov.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo Legion Y740Si – na cestách štýlový Ultrabook, doma brutálne herné delo

Lenovo Legion Phone Duel 2 ponúkne systém dvoch batérií, ktoré by mali ponúknuť dokopy 5 500 mAh energie, čo je o 10 % viac ako predchodca. Smartfón ponúkne dva USB-C porty a podporu pre 90 W rýchlo-nabíjanie.

Cena začína na 799 € pri modeli s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom. 999 € zaplatíte pri modeli s 16 GB RAM a 512 GB úložiskom. Smartfón bude dostupný od tohto mesiaca v Číne, no mal by si nájsť cestu aj do Európy a ostatných krajín Ázie už budúci mesiac.

ZdrojLenovo Legion

Komentáre k článku