Lenovo kupuje prevažnú časť Fujitsu, chce posilniť svoju pozíciu

Čínsky výrobca plánuje veľkú akvizíciu. Terčom spoločnosti sa stalo Fujitsu. Týmto krokom chce Lenovo upevniť svoju pozíciu na trhu, na ktorom bojuje s HP.

Lenovo si ešte donedávna držalo pozíciu najväčšieho výrobcu stolných počítačov na svete. Následne výrobcovi trón prevzalo HP a čínsky gigant chce urobiť všetko preto, aby percentuálny rozdiel dotiahol.

Minulý kvartál nebol pre Lenovo veľmi úspešným. Výrobca sa dostal po viac ako dvoch rokov do červených čísel. Podľa hovorcu spoločnosti, Yanga Yuanqinga, však trh s počítačmi zostáva pre spoločnosť stále kľúčovým. Trend narastajúceho predaja mobilných zariadení eviduje, no stále verí, že komerčný zákazník bude používať PC.

Pozrite siLenovo oslavuje 25. výročie značky ThinkPad novým modelom

Lenovo má zaplatiť 156,7 milióna teraz a zvyšok akvizície predstavujúcej 2,55 – 12,75 miliardy dolárov do roku 2020. Za túto sumu Fujitsu predá 51 %, a teda väčšinu svojej spoločnosti. Práve táto investícia má Lenovu pomôcť znížiť 1 – 2 % náskok HP v podiely na trhu.

Lenovo ale nie je jediným výrobcom stolných počítačov, ktorý má v poslednej dobe problémy. Spoločnosti produkujúce PC po celom svete majú problém vyhovieť tendencii spotrebiteľov kupovať kompaktnejšie zariadenia.

Celosvetová dodávka počítačov o 3,6 percenta oproti predošlému roku. Tento úpadok sa opakuje už 12. krát za sebou. Výrobca si aktuálne podmienky na trh uvedomuje, no so znižujúcou sa cenou komponentov bude vedieť toto obdobie prekonať s menšími stratami.

ZDROJ | MARSANN IT

CEO, Yang Yuanqing na záver dodal, že spoločnosť sa bude snažiť zamerať viac aj na svoj mobilný segment, ktorý má stále problémy s vysokými operačnými nákladmi. V budúcnosti by sme sa preto mohli dočkať výraznejšej podpory práve mobilných telefónov od Lenova.

ZdrojReuters

Komentáre k článku