Lenovo IdeaCentre A540 je inšpirovaný stromom, ponúka tiež solídny výkon

ZDROJ | Lenovo

Čínsky cyprusový strom je natoľko inšpiratívny, že dizajnérov v Lenovo nakopol navrhnúť počítač, ktorý ho pripomína.

Lenovo sa netradičným konštrukciám rozhodne nebráni. Najnovšie to dokazuje all-in-one zariadením IdeaCentre A540, ktoré je inšpirované čínskym cyprusovým stromom. Zaujímavému dizajnu nechýba slušný výkon.

ZDROJ | Lenovo

Zariadenie je v ponuke s 24- a 27-palcovým displejom. Pomer displeja k telu je 93%, pričom kvalita zobrazenia môže byť nakonfigurovaná na FHD s 1 920 x 1 080 pixlov. IPS displej je dotykový, ale nemusí byť, rozhodnutie je na vás.

ZDROJ | Lenovo

O výkon sa má postarať AMD Ryzen 5 3400GE, pri 24-palcovej verzii, pri „dvadsať sedmičke“ je srdcom stroja Intel Core i7 9. generácie. V najvyšších konfiguráciách. Pamäť RAM je možná do 16 GB. Úložný priestor sa v prípade SSD môže vyšplhať na 1 TB, pomalší HDD v najvyššej konfigurácii môže mať dvojnásobok, teda 2 TB úložného priestoru. Operačný systém je Windows 10 Home. O grafický výkon sa postará AMD Radeon RX560.

ZDROJ | Lenovo

Dva 3 W reproduktory a jeden 5 W woofer sú od JBL, nechýba štítok Dolby premium sound. V základni je zabudovaná bezdrôtová nabíjačka Qi pre smartfóny alebo inteligentné hodinky.

ZDROJ | Lenovo

O súkromie sa stará riešenie TrueBlock Privacy Shutter, ktoré fyzicky zasúva web kameru, keď ju nepotrebujete. Vrámci tohto modulu je tiež zapracovaná IR kamera, ktorá slúži na odomykanie počítaču tvárovou biometriou.

Výbava portov počíta 2 x USB 2.0, USB 3.1 (Gen 1), 2 x USB 3.1 (Gen 2), čítačku kariet 3v1 (SD, SDHC a SDXC), HDMI IN/OUT, Ethernetový port a 3,5 milimetrový jack pre slúchadlá aj mikrofón.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo IdeaCentre A540 by malo prísť do predaja počas septembra 2019 za cenu 799 amerických dolárov za 24-palcovú verziu a 1 299 amerických dolárov v prípade, že by ste poškuľovali po 27-palcovom displeji.

ZdrojTlačová správa,lenovo.com

Komentáre k článku