Land Rover Discovery – nový dizajn aj technológie

ZDROJ | Land Rover

Land Rover vždy predstavoval spojenie kvalitného SUV a luxusu. Nový land Rover Discovery prichádza vo veľkom štýle a je až po strop nabitý technológiami.

https://www.youtube.com/watch?v=ThdVKTHgVHg

Prvý Land Rover Discovery vyšiel pred 27 rokmi a to v roku 1989. Už vtedy niesol ikonické črty legendárneho SUV.

land-rover-1
ZDROJ | autoexpress

Druhá verzia vyšla o 9 rokov neskôr v roku 1998. Facelift Land Roveru výrazne prospel a dostal dizajn, za ktorý sa nemusel hanbiť ani v prichádzajúcom 21. storočí. Celkový počet zmien oproti prvej verzii Discovery bol 720.

land_rover_discovery_front_20081201
ZDROJ | Wikipedia

V roku 2004 prišiel Land Rover Discovery 3, ktorého najväčšia zmena bol väčší rozmer auta.

2008-2009_land_rover_discovery_3_my09_tdv6_se_wagon_2010-09-23_01

V roku 2009 prišla štvrtá verzia Discovery s množstvom technologických zmien a noviniek.

2009-2010_land_rover_discovery_4_tdv6_se_wagon_01
ZDROJ | Wikia

Predstavenie nového Land Roveru Discovery prebiehalo vo veľkom štýle a nechýbalo ani prekonanie Guinessového svetového rekordu. Nový Land Rover Discovery sa na uvádzacej show objavil na obrovskej Lego stavbe postavenej z 5 805 846 kúskov Lega.

dynamic_on-road-6
ZDROJ | Land Rover

Na show bola dokonca pozvaná britská cestovateľská hviezda Bear Grylls, ktorý je veľkým fanúšikom značky Land Rover.

Nový land Rover Discovery prešiel krásnou dizajnovou zmenou, v ktorej sa spája luxus a zároveň elegancia.

Vnútri nájdete miesto až pre 7 ľudí s tým, že 6 sedadiel je vyhrievaných. Z technológii, vo vnútri nájdete Wi-Fi hotspot, 7, alebo 9 USB otvorov (v závislosti od výbavy) a dokonca špeciálne úložisko pre 4 iPady.

28.07.2017 V
ZDROJ | Land Rover

Nechýba 6 kusov 12 V nabíjacích zásuviek. Skrátka ideálne auto pre rodinu, skupinu kamarátov a vhodné ako na dovolenky, tak aj na dobrodrúžne cesty.

Z nových technológii pribudla aj funkcia inteligentného sklápania sedadiel – Intelligent Seat Fold, ktorá umožňuje pomocou motorov konfigurovať sedadlá v druhom a treťom rade.

07.07.2016 V5
ZDROJ | Land Rover

Pozrite siS novým Land Roverom sa môžete stať agentom Jej Veličenstva

Jednou z najväčších noviniek je tiež špeciálny kľúč Activity Key. Ide v podstate o odolný náramok, ktorý nahrádza nepraktický kľúč a teda ho nemusíte so sebou nosiť, ale stačí mať na ruke tento náramok.

Pomocou priloženia k písmenu D na zadnej časti auta vozidlo zamknete. Náramok je bez batérie, takže sa nemusíte báť, že by sa vybil.

Zmenou prešiel aj ovládací panel, ktorému pribudla 10″ dotyková obrazovka so systémom InControl Touch Pro. Okrem množstva aplikácii, umožňuje kontrolu nastavenia auta a sledovanie digitálnej televízie.

dynamic_on-road-5
ZDROJ | Land Rover

Pozrite siJaguar Land Rover čoskoro získa šiesty zmysel!

Z bezpečnostných prvkov v novom Discovery nájdete napríklad núdzové brzdenie až do výšky 80 km/h. Nechýba kamera, ktorá sleduje autá idúce pred vami.

Medzi asistenčné systémy patrí napríklad aj asistent rozjadzu do kopca, asistent paralelného a kolmého parkovania, či asistent vychádzania z parkovacieho miesta.

Ak by vám to bolo málo, nechýba adaptívny tempomat, automatické diaľkové svetlá, rozpoznávanie dopravných značiek, monitorovanie pozornosti vodiča, inteligentný obmädzovač rýchlosti, priestorový kamerový systém, systém varovania pred vybočením z jazdného pruhu a asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu.

V5 17-6-16
ZDROJ | Land Rover

Pozrite siJaguar Land Rover vyvíja autopilota do terénu

A teraz k tomu hlavnému a to cene. Land Rover Discovery za začne u nás predávať už v marci 2017 na počiatočnej cene 51 698 euro.

Celú 30 minútovú show si môžete pozrieť v tomto videu. Rozhodne stojí za to, keďže si môžete pozrieť aj históriu značky a predchádzajúce modely. Samotné predstavenie nového Discovery začína približne v 11. minúte.

https://www.youtube.com/watch?v=iOV7BKgxfI8

ZdrojLand Rover YouTube

Komentáre k článku