Land Rover Defender – technologické chuťovky obra zo Slovenska!

Land Rover Defender je ikonou už desaťročia. Nová generácia sa vyrába na Slovensku a od tej pôvodnej je technologicky poriadne vyspelá. Pozreli sme sa, čo tento obor na kolesách zo Slovenska dokáže, budete prekvapení, ako my.

Plniť sny si treba. My sme si splnili sen, keď sme po poskladaní LEGO stavebnice Land Rover Defender jazdili aj ten reálny, vyrobený na Slovensku. 5-dverovú verziu novinky sme testovali v edícii First Edition, ktorej cena presahovala 80 000 eur. Stojí novinka za to?

Nový Defender budí pozornosť, na ceste ho neprehliadnete. Vyzerá moderne, no zachoval si tradičné krivky a terénne schopnosti. Defender je obrovský, má až 5,01 metra na dĺžku, pričom na výšku môže mať až 2,1 metra. Výšku si však môžete našťastie regulovať, znížiť a zvýšiť podľa vašich preferencií.

Zozadu zaujmú netradičné „minimalistické“ svetlá, ale aj anténa na streche, ktorá ukrýva kameru pre spätné zrkadlo. To môže byť plne elektronické, našťastie si viete prepnúť aj klasický režim zobrazenia. Ako sa nám s ním jazdilo? Dozviete sa v našom videu.

Interiér je asi najväčším prekvapením, je extrémne moderný, luxusný, no zároveň „drsňácky“, aj vďaka hliníkovým prvkom či neprehliadnuteľnému nápisu DEFENDER v časti palubnej dosky pred spolujazdcom. Samozrejmosťou sú displeje, počítajte s veľkým 12,3-palcovým displejom namiesto prístrojového panela či 10-palcovým displejom infotainmentu. Panel klimatizácie zostal našťastie s klasickými tlačidlami.

Defender môžete mať aj vo svojom smartfóne vďaka mobilnej aplikácii. Vidíte aktuálny dojazd, stav tachometra, ale viete Defender aj odomknúť či zamknúť a samozrejme vidíte jeho aktuálnu polohu aj na mape.

S Defenderom sme najazdili stovky kilometrov, v teréne aj na bežných cestách. Aké sú naše skúsenosti a aké technológie sme si vyskúšali? Pozrite si ich v našej videorecenzii.

 

 

 

Komentáre k článku