Inteligentné hodinky M O S KI T O s režimom pre cyklistov

ZDROJ | KickStarterM O S KI T O

Stránka KickStarter či Indiegogo zastrešuje množstvo projektov, medzi ktorými nájdete aj zopár skutočne zaujímavých nápadov. Ďalším švajčiarskym želiezkom v ohni, ktoré sa chce dosť do masovej výroby, sú inteligentné hodinky M O S KI T O pre cyklistov.

Po prečítaní článku o švajčiarskom projekte +Winter, ktorý nahradí viacero párov ponožiek, bojujú o priazeň dizajnom a predovšetkým funkciami zaujímavé hodinky M O S KI T O.

M O S KI T O
ZDROJ | KickStarter

Na prvý pohľad by ste nepovedali, že tieto hodinky s koženým remienkom majú niečo spoločné s novodobými technológiami. Opak je však pravdou. Vývojári dokázali do relatívne malého tela v tvare kruhu s priemerom 44 mm a hrúbkou 11,9 mm dostať množstvo funkcií.

M O S KI T O
ZDROJ | KickStarter

Inteligentné hodinky M O S KI T O sú predovšetkým výnimočné variabilitou použitia. V jeden okamih vám môžu slúžiť ako klasické hodinky s ukazovateľom času a v druhý zas ako hodinky signalizujúce rýchlosť vašej jazdy na bicykli.

Pozrite siTomTom Runner 3: fitness hodinky za prijateľnú cenu

M O S KI T O
ZDROJ | KickStarter

Spomínané zobrazovanie času a rýchlosti je doplnené chronografom, priemernou rýchlosťou a upozorneniami z prepojeného smartfónu. Samotné zobrazovanie rýchlosti vývojári vyriešili pomocou tých istých ručičiek, ktoré pred tým ukazovali čas.

M O S KI T O
ZDROJ | KickStarter

Bezdrôtové pripojenie na aplikáciu Strava či Garmin nainštalovanú na smartfóne je zabezpečené prostredníctvom Bluetooth 4.0. Výrobca udáva výdrž batérie na jedno nabitie až na neuveriteľných 6 až 24 mesiacov v závislosti od intenzity používania.

Pozrite siSamsung Gear S3 classic – najlepšie hodinky od Samsungu

M O S KI T O
ZDROJ | KickStarter

Upevnenie hodiniek na konštrukciu bicykla je umožnené vďaka závitu na úrovni riadenia, ktorým je vybavená väčšina cestných modelov.

Ako aj v predchádzajúcom KickStarter článku, aj v tomto Švajčiari siahajú naozaj vysoko. Plán 150 00 švajčiarskych frankov (približne 140-tisíc eur) bude asi nesplniteľný míľnik s aktuálne len viac než 37% požadovanej sumy. Ak vás však projekt zaujal, za takmer 500 eur si môžete jedny hodinky objednať s plánovanou expedíciou až v októbri 2017.

ZdrojKickStarter

Komentáre k článku