Ideálna kombinácia vlastností, ktorú si môžete dovoliť

ZDROJ | Lenovo

Tiché a výkonné zariadenie, ktoré je k dispozícii za výbornú cenu a v modernom hliníkovom prevedení? S radom Lenovo IdeaPad 5 nemusíte robiť kompromis medzi výkonom a dizajnom, funkčnosťou a praktickosťou.

Ideálne spojenie vlastností – zariadenie s týmito vlastnosťami dokáže vyhovieť všetkým nárokom, ktoré v súčasnosti od notebooku požadujeme. Výkon a dizajn si vás získajú hneď od začiatku a poteší aj príjemná cena, vďaka ktorej je rad notebook IdeaPad 5 správnou voľbou aj pre tých, ktorí majú tesný rozpočet.

Výkon, ktorý vôbec nie je počuť

Notebooky z radu IdeaPad 5 sú vybavené procesorom Intel alebo AMD. Ide o procesory AMD Ryzen alebo Intel Core, pričom pri verziách s procesorom AMD je k dispozícii 6 alebo 8 jadier a frekvencia na úrovni 2,3 až 4,1 GHz. Pri procesore Intel sú k dispozícii 4 jadrá a frekvencia na úrovni 1 až 3,6 GHz.

Vďaka výkonnému procesoru bez optickej mechaniky sú všetky zariadenia radu IdeaPad 5 maximálne tiché, nenápadné a zvládnu úlohy bez toho, aby vás akýmkoľvek spôsobom rušili.

ZDROJ | Lenovo

O rýchlosť, plynulosť a multitasking sa v zariadeniach radu IdeaPad 5 stará operačná pamäť s veľkosťou 8 až 16 GB. Dostatok miesta pre uloženie všetkých dát a súborov zabezpečuje SSD úložisko s kapacitou 512 GB, ktorú je možné v prípade potreby rozšíriť (pri niektorých konfiguráciách).

O bezpečnosť je postarané

Pri notebookoch z radu IdeaPad 5 sa tiež môžete spoľahnúť na maximálne bezpečie a súkromie. O to sa postará fyzický kryt webkamery a čítačka odtlačkov prstov, ktorá je umiestnená v tlačidle zapínania. Vďaka tomuto vybaveniu si môžete byť maximálne istí, že máte svoje súkromie vždy pod kontrolou. Čítačku odtlačkov prstov je dokonca možné nastaviť tak, že sa zariadenie nezapne, pokiaľ nie je možné rozpoznať váš odtlačok prsta.

Displej na úrovni a prepracovaná grafika

Či už ide o 14-palcový alebo 15-palcový IdeaPad 5, môžete sa spoľahnúť na Full HD displej s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Displej využíva silu IPS technológie so svietivosťou 250 nitov pri 14-palcovej verzii a 300 nitov pri 15-palcovej verzii. O jedinečný grafický zážitok sa stará grafická karta AMD Radeon Graphics alebo Intel UHD Graphics. Vďaka tenkým rámčekom ponúka IdeaPad 5 až 90% pomer obrazovky k telu notebooku. Môžete si tak užiť výborný zážitok pri sledovaní s maximálnou plochou zobrazenia.

ZDROJ | Lenovo

Dostupný dizajn a neobmedzené možnosti

IdeaPad 5 sa okrem technológií môže pochváliť štýlovým dizajnom, ktorý robí z tohto radu notebookov štýlový módny doplnok. Bude sa dokonale vynímať na vašom stole v práci, doma či na akomkoľvek stretnutí. Notebooky z radu IdeaPad 5 sú navrhnuté s citom pre detail, veľmi jemné a pohodlné na dotyk. Klávesnica a touchpad sú priestranné a veľkorysé, materiál šasi tvorí hliník alebo plast – v závislosti od konkrétneho modelu.

Neobmedzené možnosti a pohodlné pripojenie ku všetkým zariadeniam – to získate vďaka dvom USB-C portom s funkciou Power Delivery. Táto funkcia sa postará o nabíjanie zariadenia priamo z notebooku. K dispozícii je aj funkcia Quick Charging, ktorá ponúka rýchle nabíjanie.

Výkonná batéria a ideálna váha

Keďže ide o rad notebookov, ktoré kombinujú všetky ideálne vlastnosti, Lenovo nezabúda ani na stabilný výkon batérie a na optimálnu veľkosť a váhu zariadenia. Batéria ponúka výkon 45 Wh a prevádzku po dobu až 11 hodín. K dispozícii je aj verzia s batériou s kapacitou 57 Wh. 14-palcový notebook Lenovo IdeaPad 5 má váhu iba 1,39 kg a 15-palcová verzia iba 1,66 kg. Vďaka malým rozmerom si tieto zariadenia nájdu miesto v každom ruksaku alebo väčšej kabelke. Svoj notebook si s ľahkosťou zoberiete z a do práce, na cesty či do mesta na stretnutie.

ZDROJ | Lenovo

Všetky vlastnosti zariadení Lenovo IdeaPad 5 môžu vyniknúť iba vďaka ich ideálnemu a vyváženému skombinovaniu, navyše za veľmi dostupné a prijateľné ceny. Zariadenia z tohto radu tak dokazujú svoju výnimočnú pridanú hodnotu pre všetkých používateľov. Zariadenie je dostupné od 579 eur s DPH v predajniach Datacomp.

Komentáre k článku