IBM Watson Assistant – hlavný konkurent pre Amazon Alexa?

ZDROJ | IBM

IBM ide do boja s hlasovými asistentmi Amazon Alexa či Google Assistant. Watson Assistant má byť inteligentnejší, bezpečnejší a stretávať sa s ním budeme v autách, hoteloch, predajniach ale aj doma.

Spoločnosť IBM na konferencii Think predstavila novú platformu Watson Assistant. Ide v podstate o hlasového asistenta na spôsob Amazon Alexa. Watson nebude viazaný na jeden produkt, respektíve na jedného výrobcu.

Vývojári a rôzne spoločnosti si Watson Assistant budú môcť prispôsobiť podľa seba, vďaka čomu sa tento asistent dostane do širokej škály zariadení.

Watson Assistant sa na prvý pohľad môže podobať na hlasovú asistentku Amazon Alexa, ktorú vývojári taktiež môžu zabudovať do rôznych zariadení. Rozdiel je ale v tom, ako IBM k takejto integrácii pristupuje. Watson Assistant bude iba technická platforma, na ktorej si výrobcovia môžu postaviť vlastného asistenta podľa ich potrieb.

Pozrite siAmazon Alexa prichádza v plnej sile na Android a čoskoro aj na iOS

IBM už má pre Watson Assistant prvých partnerov. Patrí medzi ne Maserati, ktoré v spolupráci so spoločnosťou Harman zabudovalo hlasového asistenta do prototypu palubnej dosky modelu GranCabrio. Mníchovské letisko nasadí robota Pepper, aby pomáhal cestujúcim s orientáciou na letisku. Chameleon Technologies využije inteligenciu Watsona v smart domácnosti.

https://youtu.be/_XuvflTf7Ow

IBM chce dosiahnuť víziu, v ktorej sa auto s Watson Assistant automaticky pristaví pri letiskovej hale, vyzdvihne pri nej cestujúceho a toho odvezie do hotela. Keď sa bude auto blížiť k hotelu, v izbe sa upraví teplota, spustí sa obľúbená hudba zákazníka a prípadne sa na obrazovke v izbe môžu zobraziť jeho najnovšie maily. To všetko za predpokladu, že zákazník povolil službám vzájomne si vymieňať dáta.

To sa môže splniť iba v prípade, že Watson Assistant sa skutočne presadí na všetkých týchto miestach, čo môže byť problém, keďže hlasových asistentov je na trhu čoraz viac. IBM ale verí, že ľudskejšia komunikácia a bezpečnosť, ktorú Watson pre ľudí prinesie, im nakoniec pomôže s jeho adaptáciou.

ZdrojIBM

Komentáre k článku