iBag2 – kabelka pre nákupných maniakov

ZDROJ | FinderiBag2

Pred niekoľkými dňami finančný portál Finder predstavil produkt, bezpečnostnú kabelku, ktorá by mala ochrániť vašu peňaženku pred najväčším zlodejom – pred jeho majiteľom.

iBag2 je programovateľná kabelka navrhnutá tak, aby pomohla sledovať a obmedziť impulzívne výdavky. Skúsenosť mnohých zákazníkov je, že krátkodobá radosť vo chvíli nakupovania je vystriedaná ľútosťou a výčitkami z častokrát zbytočného nákupu.

https://www.youtube.com/watch?v=4-sN7uh_nJI

iBag bol navrhnutý ako reakcia na dlh bankám z kreditných kariet zákazníkov v rámci Spojených štátov amerických, ktorého hodnota je až 960,8 miliárd dolárov.

Prostredníctvom fyzických upozornení pomocou technológií, ktoré sú zabudované vo vnútri kabelky, by vás iBag mal vystríhať pred impulzívnym nakupovaním. Tie sú poháňané mikroprocesorom Arduino Uno a batériou s kapacitou 10 000 mAh.

Pozrite siIBM Watson – v spolupráci s Marchesou vznikli citlivé šaty

iBag2
ZDROJ | Finder

iBag2 je taktiež aj pokračovaním modelu iBag, ktorý bol v roku 2014 predstavený v Austrálii.

Pozrite siKinematics Petals Dress – šaty z nylonových lupeňov

Ich súčasťou je aj časovač spojený s elektromagnetmi, ktoré dokážu uzavrieť kabelku v priebehu dňa – najmä v najcitlivejšom čase.

RFID systém je pripojený k LED svetlám a vibračným motorom, ktoré sa rozsvietia na modro a vibruje zakaždým, keď vytiahnete peňaženku zo svojej kabelky.

iBag2
ZDROJ | Finder

GPS systém so svetelnou a vibračnou signalizáciou vás upozorní, ak sa nachádzate v „zóne ohrozenia“ – na predprogramovaných miestach, na ktorých ste si zvyčajne dopriali viac ako bolo potrebné. Ak pôjdete k týmto miestam čoraz bližšie, alebo v nich zotrváte – vaša taška sa uzamkne.

iBag2
ZDROJ | Finder

Bonusom netradičnej kabelky je aj svetelná a vibračná signalizácia, ktorá vám každé dve hodiny pripomenie, aby ste použili opaľovací krém. Prostredníctvom Bluetooth taktiež môžete byť vo vašej mobilnej aplikácii upozornený, že sa vaša kabelka nachádza vo väčšej vzdialenosti, ako je potrebné.

iBag2
ZDROJ | Finder

iBag2 zatiaľ nie je možné kúpiť. Predpokladaná cena produktu by však mala byť 5000 dolárov, v prepočte asi 4 437€. Výrobcovia uvádzajú, že oficiálnu produkciu by spustili v prípade zvýšeného záujmu verejnosti. V decembri tohto roku by mal byť predstavený taktiež aj mužský variant produktu.

ZdrojFinder

Komentáre k článku