Huawei predstavil namakaný tablet pre deti MatePad 10.4

ZDROJ | Huawei

Ide o Huawei MatePad, ktorý vychádza z modelu MatePad Pro predstavený na jeseň minulý rok. Dostal detské farby, špeciálny režim čítania a podporu M-Pencil.

Huawei MatePad má 10,4-palcový IPS displej s rozlíšením 2 000 x 1 200 pixlov. Poháňa ho čipset Kirin 810 so 4/6 GB RAM a 64, príp 128 GB vnútornou pamäťou. Batéria má kapacitu 7 250 mAh, podporuje 18-wattové rýchlonabíjanie cez USB-C port.

ZDROJ | Huawei

V zariadení sa nachádzajú dva fotoaparáty s 8 Mpx rozlíšením. Zadný má automatické zaostrovanie, webkamera je pevne nastavená. MatePad 10,4 má 245,2 x 154,96 x 7,35 mm pri hmotnosti 450 gramov.

Pozrite siAmazon predstavil Kindle Kids Edition a Fire HD 10 Kids Edition

Keďže ide o tablet určený primárne do detských rúk, výrobca zdôrazňuje jeho využitie ako vzdelávacieho nástroja. Čo dáva v dnešnej dobe s koronavírusom úplne iný význam. Huawei má pripravené vzdelávacie centrum s vlastným špeciálne zameraným UI.

ZDROJ | Huawei

Predpokladá sa preto, že tablet bude často využívaný na čítanie, nechýba špeciálny režim čítania eliminujúci modré svetlo a simuluje zážitok z monochromatického e-papiera. Zariadenie monitoruje oko používateľa, vzdialenosť od obrazovky a dokonca aj držanie tela. Nechýba funkcia monitorujúca čas strávený s tabletom, aby sa mládež nestala zvislou na ňom závislá.

ZDROJ | Huawei

Softvérová nadstavba EMUI 10.1 ponúka podporu viacerých okien a integráciu s inými kompatibilnými zariadeniami. V tablete nenájdete obchod Google Play, Huawei ponúka vlastný obchod s aplikáciami, ktorý sa volá Huawei AppGallery. Pri kúpe zariadenia treba počítať, že nebudete mať k dispozícii žiadnu zo služieb od Google.

Huawei MateBook je vybavený štyrmi pomerne veľkými reproduktormi, zvuk im vyladili inžinieri z Harman Kardon. Reproduktory dopĺňajú štyri mikrofóny. Tablet je teda slušne pripravený na multimediálne využitie a vzdelávanie.

Novinka sa začne predávať v troch konfiguráciách: 4 GB RAM + 64 GB Wi-Fi vyjde na 270 $, 6 GB RAM + 128 GB Wi-Fi bude stáť 310 $ a za 6 GB RAM + 128 GB Wi-Fi & LTE zaplatíte 350 $. Dostupnosť na európskom trhu nie je zatiaľ potvrdená.

 

ZdrojWeibo

Komentáre k článku