Huawei MediaPad M3 – nová vlajková loď medzi tabletmi

Čo by to bolo za tretieho najväčšieho svetového výrobcu smartfónov, keby nič nepredstavil na IFA 2016? Správne, hovoríme o Huawei a jeho novom MediaPad M3.

https://www.youtube.com/watch?v=WqOpZfTVIoQ

Huawei MediaPad M3 je nová vlajková loď v kategórii tabletov výrobcu. Vyniknúť chce kvalitným audiom aj spracovaním.

Huawei MediaPad M3 live 5

Zo základných vlastností môžeme spomenúť 8,4 palcový, IPS displej s rozlíšením 2560×1600 pixelov. Ku minimalistickému dizajnu prispieva aj unibody telo. Ručička váhy sa zastavila na pekných 310 gramoch.

Huawe MediaPad M3 4

Vo vnútri zariadenia pracuje 8-jadrový Huawei Kirin 950, ktorému sekundujú 4 GB LPDDR4 pamäte RAM. Vnútorná pamäť bude voliteľná, a to buď 32 GB alebo 64 GB. Dobrou správou je ale možnosť rozšírenia vďaka Micro SD karte, a to až o 128 GB.

https://www.youtube.com/watch?v=uUCRoHFwvWk

Pozrite siHuawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Ďalšou významnou novinkou je spolupráca s audio spoločnosťou Harman Kardon. Po predošlej spolupráci s odborníkom v oblasti fotografovania Leicou sme tak svedkami ďalšej kooperácie.

Huawei MediaPad M3 live 4

 

Navyše sa AKG, dcérska spoločnosť Harman International, taktiež podieľala na výrobe a pripravila slúchadlá AKG H300, špeciálne vyvinuté pre MediaPad M3.

Pozrite siHuawei nova a nova Plus – nové smartfóny strednej triedy

Predná i zadná kamera dosahujú rozlíšenie 8 megapixlov. Nevýhodou však je, že autofókus bude mať len tá zadná.

Huawei MediaPad M3 live 3

Batéria má v tomto prípade priemerných 5 100 mAh. Uvidíme či to bude stačiť na udržanie tak výkonného tabletu s takým rozlíšením displeja aspoň jeden deň.

Huawei MediaPad M3 live 7

Huawei MediaPad M3 pobeží už klasicky na Androide 6.0, no veríme, že aktualizácie sa dočká aj on. Nadstavba EMUI bude vo verzii 4.1. Nechýba ani čítačka odtlačkov prstov.

Huawe MediaPad M3 3

Vlajkový tablet bude dostupný na zahraničných trhoch za ceny od 349 € až po 449 € v závislosti od pamäťovej varianty ako aj podpory LTE. Dostupnosť na našom trhu však momentálne nie je známa.

Tablet Huawei MediaPad M3 na na výstave IFA 2016 zaujal natoľko, že si od našej redakcie vyslúžil ocenenie TECHBOX Best Tablet IFA 2016.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku