Huami Amazfit Verge – hodinky s OLED displejom, GPS a 5-dňovou výdržou

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi v rámci svojej podznačky Huami predstavilo nové smart hodinky Amazfit Verge. Novinka ponúka OLED displej, GPS, odolné telo a až 5-dňovú výdrž batérie.

ZDROJ | Xiaomi

Kľúčovým prvkom nových hodiniek je 1,3-palcový AMOLED displej s uhlopriečkou 1,3 palca. Displej chráni sklo Gorilla Glass 3 a telo s hrúbkou 12,6 milimetra je vďaka certifikácii IP68 odolné voči vode. Hodinky majú zvládnuť dážď, umývanie rúk a sprchu, no plávanie už oficiálne Xiaomi neodporúča.

ZDROJ | Xiaomi

Na opačnej strane nájdeme snímač tepu srdca a pri športovej aktivite sa k monitorovaniu pripojí aj GPS+GLONASS. Pre bezkontaktné platby na domácom čínskom trhu poslúži NFC čip s podporou AliPay.

Amazfit Verge využívajú proprietárny operačný systém, ktorý je postavený na dvoj-jadrovom procesore s 512 MB RAM a 4 GB úložiskom, z ktorého 1,9 GB môže využiť používateľ.

Pozrite siXiaomi bude vyrábať aj „hlúpe“ telefóny s hardvérovou klávesnicou

Hodinkám nechýba ani reproduktor a mikrofón pre telefonovanie a súčasťou systému je dokonca aj digitálny asistent Xiao, ktorý nájdeme v smartfónoch Xiaomi. Pomocou hodiniek je možné ovládať ostatné smart zariadenia z ekosystému Mijia, do ktorého patria smart zásuvky, klimatizácie, vysávače a osvetlenie Yi.

ZDROJ | Xiaomi

Huami Amazfit Verge sú v predaji v troch farbách, no dostupné sú zatiaľ iba na čínskom trhu, kde stoja v prepočte zhruba 99 eur.

ZdrojGSMArena,Amazfit

Komentáre k článku