Huami Amazfit GTS berú vietor z plachiet Apple Watch 4

ZDROJ | Huami

Za málo peňazí veľa muziky? Aj takto by sme mohli označiť parametre nových smartwatch, ktoré včera predstavila čínska spoločnosť Huami. Papierové údaje sú však jedna vec, druhá je skutočný výkon a spoľahlivosť v praxi.

Firma sa zjavne inšpirovala dizajnom Apple Watch. Majú obdĺžnikový tvar, 1,65-palcový AMOLED displej s rozlíšením 348 x 442 pixlov s hustotou 341 PPI a 100-percentnou farebnou škálou NTSC.

ZDROJ | Huami

Hodinky majú vlastný modulárny číselník, výdrž batérie na jedno nabitie je údajne až 14 dní. Od Applu si Huami bral inšpiráciu aj pri vytváraní komplikácií či vzhľade ciferníkov. Dokonca aj GTS v názve znamená Get The Series 4.

Pozrite siHuami Amazfit GTR – elegantné smarthodinky s až 24-dňovou výdržou

Telo hodiniek je vyrobené z hliníkovej zliatiny, podľa slov výrobcu je „leteckej kvality“. Má hrúbku 9,4 mm a hmotnosť 24,8 gramov. Na porovnanie, Apple Watch 4 (44 mm model) majú 10,7 mm hrúbku a hmotnosť až 36,7 gramov.

ZDROJ | Huami

Amazfit GTS sú vodotesné do hĺbky 50 metrov (5ATM). Nechýba im NFC čip na bezkontaktné platby.

https://youtu.be/q9mySq7blzY

Huami Amazfit GTS sa chvália 24-hodinovou funkciou monitorovania srdcovej frekvencie nazvanou BioTracker PPG. Ďalej ponúkajú 12 športových režimov. Viac špecifikácií však zatiaľ nepoznáme.

Telo hodiniek sa dá vybrať zo šiestich farieb, ich cena je 899 čínskych juanov, čo je zhruba 113 eur. Od včerajšieho dňa sa už dajú predobjednať, zatiaľ len v Číne.

Čo poviete na „inšpiráciu“ Apple Watch? Huami zjavne nerobí problém brať si čo sa mu zapáči, aj keď mu to nepatrí. Keďže bližšie špecifikácie nepoznáme, ťažko je ich porovnávať s originálom. Určite by nielen mňa zaujímalo na akom OS pracujú, výkon procesora, verzia Bluetooth, podpora Wi-Fi a podobne.

Ďalšou ťažko uveriteľnou skutočnosťou, je informácia, že zariadenie vydrží dva týždne na jedno nabitie. Ak sa prepne do režimu hlúpych hodiniek, tak možno. Inak tomu jednoducho neverím.

Na druhej strane, Huami je konkurencia pre Apple, ak aj nie celosvetovo, tak určite v Číne. A dobrá konkurencia dokáže rozhýbať stojaté vody i v sebavedomých spoločnostiach.

ZdrojMyDrivers

Komentáre k článku