HTC U20 5G a Desire 20 Pro – dvojica noviniek so štyrmi fotoaparátmi

ZDROJ | HTC

HTC po dlhej dobe predstavil nový smartfón a rovno dva. Ide o modely HTC Desire 20 Pro a HTC U20 5G. Zatiaľ je potvrdená dostupnosť len pre Taiwan.

Oba smartfóny disponujú 5 000 mAh batériou. U20 5G beží na procesore Snapdragon 765G a pôjde o prvý smartfón od HTC s podporou pre 5G internetové pripojenie. Smartfón disponuje 6,8″ Full HD+ LCD displejom, ktorý zdobí 32 Mpx webkamera.

ZDROJ | HTC

Pozrite siO čom sme písali pred 10 rokmi? Aj o špičkovom HTC či budúcnosti podľa Telekomu

V zadnej časti nájdeme hlavný 48 Mpx snímač doplnený o ďalšie tri – 8 Mpx širokouhlý snímač a dva 2 Mpx senzory pre macro snímky a obrázky so zobrazením hĺbky (rozostrenie pozadia alebo tzv. bokeh efekt).

HTC U20 5G tiež bude disponovať 8 GB pamäťou RAM a 256 GB úložiskom, ktoré sa dá rozšíriť pomocou microSD karty. Nechýba obľúbená funkcia NFC. Novinka beží na operačnom systéme Android 10.

HTC Desire 20 Pro disponuje 6,5″ Full HD+ LCD displejom s 25 Mpx webkamerou, ktorá je zo zadnej strany doplnená o rovnaké snímače fotoaparátov ako má model U20 5G. Nechýba rovnako umiestnený snímač odtlačku prstu.

ZDROJ | HTC

Pozrite siO čom sme písali pred 10 rokmi? Aj o špičkovom HTC či budúcnosti podľa Telekomu

Druhá predstavená novinka beží na procesore Snapdragon 665 SoC a vo vnútri nájdeme 6 GB RAM, 128 GB úložisko, ktoré sa dá taktiež rozšíriť o microSD kartu. Ostatné špecifikácie sú takmer totožné vrátane funkcie NFC a operačného systému Android 10.

Čo sa týka dostupnosti, ako už bolo spomenuté na začiatku, smartfóny sa začnú predávať zatiaľ iba na Taiwane za zatiaľ nešpecifikovanú cenu. Ide však skôr o strednú triedu smartfónov, takže cena by nemala byť závratne vysoká. Pokiaľ si smartfóny kúpite na Taiwane, mali by vám fungovať aj v Európe, keďže HTC smartfóny podporujú európske frekvencie.

ZdrojTwitter HTC,Gsmarena

Komentáre k článku