HP ponúka vôbec prvú tlačiareň bez tonerových kaziet na svete

ZDROJ | HP

Novinky z dieľne HP do kategórie tlačiarní sú dve. HP Neverstop Laser ponúka úplne nový spôsob dopĺňania toneru, HP Smart Tank je inteligentná tlačiareň vďaka aplikácii.

Spoločnosť HP svoje portfólio tlačiarní obohatilo o HP Neverstop Laser, ktorá sa pýši prívlastkom prvej tlačiarne na svete bez tonerovej kazety. Je určená malým podnikateľom, ktorí vyžadujú objemnú tlač.

ZDROJ | HP

 

Toner sa do tlačiarne dopĺňa pomocou valca, ktorý sa priloží na určené miesto, tlačiareň ho rozpozná a LED svetielko oznámi, že je valec zasunutý správne. Následne používateľ valec pootočí do požadovanej polohy a vtlačí toner do nádržky. Celý proces podľa spoločnosti HP trvá približne 15 sekúnd.

Po kúpe je tlačiareň okamžite schopná tlačiť. V zásobníku je toner približne na 5 000 stránok. Jedným valcom do zásobníku doplníte toner približne na 2 500 stránok, tlačiareň má funkciu na ochranu pred preplnením zásobníka. Tento spôsob plnenia tlačiarne má ušetriť až 80% toneru.

ZDROJ | HP

Tlačiareň však nešetrí len čas, ale aj životné prostredie. Samotná tlačiareň je z 25% vyrobená z recyklovaných materiálov, dopĺňacie tuby sú vyrobené zo 75% recyklovaných plastov. Cena tuby s náhradným tonerom je v rozmedzí 10 až 12€. HP Neverstop Laser dokáže bez prestávky vytlačiť až 5 000 strán.

ZDROJ | HP

Zariadenie je v ponuke ako tlačiareň za 229€, ako multifunkčné zariadenie za 272€. Priestor pre skenovanie dokumentov nemá hrany, papier sa z neho dá ľahko zobrať. S aplikáciou HP Smart komunikuje tlačiareň cez Wi-Fi, vďaka čomu dokáže používateľ okamžite tlačiť aj z prenosného zariadenia.

HP Smart Tank

HP obohatilo tiež portfólio farebných atramentových tlačiarní modelom HP Smart Tank. Tlačiareň je určená na domáce používanie a ponúka vysokú kvalitu tlače. Medzigeneračný nárast rýchlosti tlače sa zvýšil o 38%. Tlačiareň má zabudovaný senzor, ktorý vás automaticky upozorní na nízku hladinu atramentu.

ZDROJ | HP

Čas budete šetriť aj vďaka prepracovanej aplikácií a HP Smart a Wi-Fi konektivite. V aplikácii viete nastaviť skratky na tlač a inteligentné úlohy.

ZDROJ | HP

Ihneď po rozbalení máte k dispozícii tlačiareň na 6 000 čiernych alebo 8 000 farebných strán. Atrament má životnosť tri roky.

Zdrojhp.com

Komentáre k článku