Hľadáte si nový monitor ku konzole? Philips jeden navrhol špeciálne pre Xbox

ZDROJ | Philips

Philips, resp. spoločnosť Multimedia Displays (MMD) poteší majiteľov herných konzol Xbox. Najmä pre nové konzoly Series X/S je totiž určený nový monitor Philips Momentum, ktorý využíva potenciál ich hardvéru na maximum.

Nová generácia herných konzol posunula zobrazovacie štandardy o úroveň vyššie. Namiesto štandardných 30, príležitostne 60 snímkov za sekundu už nové herné konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X/S dokážu zobrazovať vybrané herné tituly v 4K UHD rozlíšení až pri 120 snímkach za sekundu.

Pozrite siXbox Series X – ohromí vás najvýkonnejšia konzola po týždni?

Aby ste ale takéto snímkovanie aj reálne videli, potrebujete na to televízor alebo monitor s vyššou obnovovacou frekvenciou, ktorý zároveň podporuje novú generáciu HDMI pripojenia vo verzii 2.1. Presne tieto parametre ponúka novinka Philips Momentum (559M1RYV) špeciálne navrhnutá pre herné konzoly Xbox.

ZDROJ | Philips

Aj keď Momentum vyzerá na prvý pohľad ako televízor, v skutočnosti ide o prerastený 55“ (139,7 cm) monitor. Od väčšiny televízorov sa odlišuje najmä nízkou latenciou a nízkym vstupným omeškaním, vďaka ktorému sa vaše pohyby ovládačom prejavia na obrazovke monitora rýchlejšie, než je to v prípade väčšiny televízorov.

ZDROJ | Philips

Obraz dokáže Momentum vykresľovať maximálne pri obnovovacej frekvencii 120 Hz, jeho obnovovacia frekvencia je ale variabilná v závislosti od sledovaného obsahu. Po stránke kvality obrazu Momentum poteší aj podporou HDR s certifikáciou DisplayHDR 1000.

ZDROJ | Philips

Čerešničkou na torte je prítomnosť farebného podsvietenia obrazu Ambiglow a špeciálne navrhnutého soundbaru Bowers & Wilkins, aký nájdete aj pod vlajkovými televízormi Philips. Do predaja sa Philips Momentum dostane niekedy v priebehu augusta, u nás s cenou od 1 399 eur.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku