Hľadáme Rozumný mobil roka 2018

Už po dvanásty raz v ankete Mobil roka powered by O2 spoločne hľadáme nielen najlepšie telefóny, ale aj príslušenstvo v podobe Bluetooth slúchadiel, reproduktorov a inteligentných hodiniek. Tento rok opäť nevynecháme kategóriu gadgetov, kde sú nominované zaujímavé zariadenia z rôznych oblastí. Jedinou podmienkou je možnosť ich prepojenia so smartfónom.

Pozrite siVyhrajte skvelé ceny vďaka ankete Mobil roka 2018 powered by O2

Aby ste si vedeli lepšie vybrať svojho favorita v každej kategórii, postupne vám predstavujeme všetky nominované zariadenia po jednotlivých kategóriách. Pokiaľ sa do 12. februára 2018 zapojíte do hlasovania na stránke www.mobilroka.sk, môžete vyhrať skvelé ceny.

Aj rozumný mobil roka sa oplatí chrániť. Sú v ňom fotografie, správy a najmä množstvo iných informácií o vás. Pri online nákupoch či platbách vás ochráni overená antivírusová a anti-phisingová ochrana. Vďaka funkcii anti-theft sa dá lokalizovať stratený alebo ukradnutý telefón, ktorý budete môcť na diaľku zamknúť a dokonca aj celý kompletne vymazať. Stiahnite si ESET Mobile Security aj do vášho smartfónu.

V kategórii Rozumný mobil roka 2018 sú nominované tieto smartfóny:

Asus ZenFone 5

ZDROJ | ASUS

Reinkarnácia modelu z roku 2014 takmer dokonale kopíruje iPhone X. Od svojho „vzoru“ sa odlišuje operačným systémom Android 8 s prostredím ZenUI 5, pričom chod smartfónu zabezpečuje 8-jadrový procesor Snapdragon 636. Zobrazovacím panelom telefónu je 6,2″ IPS displej a dvojicu hlavných fotoaparátov tvoria snímače s 24 a 8 Mpx, využívajúce umelú inteligenciu. Tá pracuje aj s procesorom a prostredníctvom funkcie ASUS AI Boost optimalizuje výkon v hrách i ďalších náročných úkonoch.

Honor 10

ZDROJ | Honor

Pokračovateľ smartfónov značky Honor dostal oproti predchodcovi väčší, 5,84″ displej, ale aj výkonnejší hardvér. Ten aktuálne zastupuje osemjadrový procesor Kirin 970. Duálny hlavný fotoaparát je vybavený 24+16 Mpx snímačmi a pri fotografovaní napomáha umelá inteligencia. Smartfón je vo verzii so 64 GB i 128 GB vnútornou pamäťou, avšak bez možnosti rozšírenia microSD kartou. Naopak, nechýba mu neodmysliteľný 3,5 mm audio konektor, ako aj tlačidlo Home so snímačom odtlačkov prstov pod displejom.

Huawei P20

ZDROJ | Huawei

Tradične dizajnovo vydarený smartfón bojuje o priazeň 5,8″, IPS displejom s pomerom strán 18,7:9, pod ktorým je stále zachované tlačidlo Home so snímačom odtlačkov prstov, podporujúce gestá. Ako v prípade dcérskeho Honor 10 je aj tu použitý procesor Kirin 970, ako aj 4 GB pamäť RAM. 128 GB vnútorné úložisko však nie je možné doplniť microSD kartou. Hlavný fotoaparát zastupuje tandem 12 Mpx RGB a 20 Mpx Monochrome snímačov, využívajúcich umelú inteligenciu, optickú stabilizáciu i 2x optický zoom.

Nokia 7 Plus

ZDROJ | Nokia

Aj tento zástupca znovuzrodenej fínskej značky, z produkcie HMD Global, sleduje trend širokouhlých displejov (18:9), aj keď bez výrezu. 6-palcový IPS panel ponúka Full HD+ rozlíšenie. Pohonnou jednotkou smartfónu je Snapdragon 660 s ôsmimi jadrami a RAM veľkosti 4 GB. Vnútornú 64 GB pamäť dopĺňa možnosť použitia microSD karty. Operačný systém Android 8 je vo verzii One, čo smartfónu zabezpečuje „čistotu“ systému a garanciu pravidelných aktualizácií. Aj v tomto telefóne je dvojica snímačov, tvoriacich hlavný fotoaparát, a to 12+13 Mpx, ktoré sú pod optikou ZEISS, pričom fotoaparát disponuje aj 2x optickým zoomom.

OnePlus 6T

ZDROJ | OnePlus

Obľúbený výrobca OnePlus už so železnou pravidelnosťou prináša vylepšené modely svojich smartfónov s prívlastkom T a táto tradícia nie je porušená ani pri najnovšom OnePlus 6T. Vo veľkom, 6,41-palcovom AMOLED displej je výrazne zredukovaný výrez, než má väčšina konkurencie. Ten ukrýva vylepšenú 20 Mpx selfie kameru. Neodmysliteľný duálny hlavný fotoaparát sa hrdí nie len 16+20 Mpx snímačmi, ale aj optickou stabilizáciou. Srdcom smartfónu je aktuálne stále najvýkonnejší procesor 8-jadrový Snapdragon 845 a systém Android 9.0 Pie, ktorý má k dispozícii 6 až 8 GB RAM. Tomuto smartfónu ale okrem podpory microSD kariet chýba 3,5 mm audio konektor.

Samsung Galaxy A7 (2018)

ZDROJ | Samsung

Tento model juhokórejského výrobcu zaujme najmä dvomi novinkami v rámci značky. Prvou je použitie trojice snímačov hlavného fotoaparátu, 24 Mpx prioritný, ultra širokouhlý 8 Mpx a 5 Mpx so selektívnou hĺbkou ostrosti. Tou druhou je umiestnenie snímača odtlačkov prstov na bočnú stranu do tlačidla ON/OFF. 6-palcový Super AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením je bez kontroverzného výrezu. Výkonovo sa telefón spolieha na 8-jadrový Exynos 7885 z vlastnej dielne výrobcu a 4 GB RAM. Vnútorných 64 GB je možné rozšíriť microSD kartou.

Sony Xperia XZ2 Compact

ZDROJ | Sony

Smartfón s kompaktnými rozmermi a výbavou takmer vlajkovej lode, ako sme u Sony zvyknutí. Drobné telo s 5” IPS Full HD+ displejom skrýva špičkový 8-jadrový Snapdragon 845, ale aj 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Nechýba zaužívaný 19 Mpx Motion Eye fotoaparát s 960 fps Superspomaleným videom, funkciou 3D skener a typickou hardvérovou spúšťou fotoaparátu. Rovnako ani dopredu smerované stereo reproduktory. Avšak snímač odtlačkov prstov je premiestnený na zadnú stranu. Výdrži 2 870 mAh batérie napomáhajú režimy STAMINA a o jej životnosť sa stará adaptívne nabíjanie Qnovo.

Xiaomi Pocophone F1

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi pod svojou novou podznačkou POCO ponúka túto novinku, vybavenú hardvérom vlajkových lodí. Chod telefónu zabezpečuje osemjadrový Snapdragon 845 a 6 GB RAM, pričom vnútorná pamäť je vo verziách 64 GB a 128 GB. IPS displej veľkosti 6,18” má pomer strán 18,7:9. Okrem snímača odtlačkov prstov je na zadnej strane dvojitý fotoaparát s 12+5 Mpx optickými senzormi. Operačný systém Android Oreo je doplnený o známu nadstavbu MIUI. Batéria s 4000 mAh kapacitou podporuje rýchle nabíjanie QC 3.0.

Hlasovať za svojho favorita môžete na stránke www.mobilroka.sk. Každý, kto sa do hlasovania zapojí bude zaradený do súťaže až o 12 atraktívnych cien.

ZdrojMobilroka.sk

Komentáre k článku