Hľadáme Inteligentné hodinky roka 2018

V dvanástom ročníku ankety Mobil roka 2018 powered by O2 môžete hlasovať v 7 kategóriách. Hľadáme nielen najlepšie smartfóny, ale aj príslušenstvo, ktoré nám z používania smartfónu poskytuje lepší zážitok. K svojmu smartfónu pripájame rôzne gadgety, ako sú napr. inteligentné hodinky – a práve na tie sa dnes pozrieme.

Pozrite siVyhrajte skvelé ceny vďaka ankete Mobil roka 2018 powered by O2

Vybrali sme pre vás osem zaujímavých modelov od rôznych významných výrobcov tak, aby si z nich mohol vybrať naozaj každý z vás.

Hlasovať za svojho favorita medzi Inteligentnými hodinkami môžete na stránke www.mobilroka.sk. Hlasovanie bude prebiehať do 12. februára, každý hlasujúci bude zaradený do žrebovania o 12 hodnotných cien.

Apple Watch Series 4

ZDROJ | Apple

Najnovšie hodinky od Applu prinášajú väčší displej ako predchádzajúce generácie. Apple totiž dokázal zmenšiť rámiky okolo displeja a tak Series 4 majú obrazovku doslova od okraja po okraj. Apple Watch Series 4 sú dvakrát rýchlejšie, majú vylepšený gyroskop aj akcelerometer. Hlavným vylepšením je zabudovanie EKG senzora, ktorý môže pomôcť s včasnou diagnostikou srdcových chorôb. Funkcia je dostupná iba v niektorých krajinách. Výdrž batérie je na úrovni jedného až jeden a pol dňa. Apple Watch Series 4 fungujú iba s iPhonom.

Fitbit Versa

ZDROJ | Fitbit

Fitbit Versa sú hodinky od známeho výrobcu fitness náramkov. Hodinky Versa sú navrhnuté s dôrazom na kompaktný dizajn – zariadenie je ľahké, tenké a na ruke vám nebude zavadzať ani počas dlhodobého nosenia. Potešia jasným a dobre čitateľným displejom, úložiskom pre hudbu a NFC platením cez systém Fitbit Pay, ktorý zatiaľ u nás nie je dostupný. Hodinky Versa počítajú kroky, monitorujú aktivitu a sú odolné voči vode do hĺbky až 50 metrov. Môžete s nimi plávať a potešia detailným monitorovaním spánku. Ponúkajú 4-dňovú výdrž na jedno nabitie a zobrazovanie notifikácií z pripojeného smartfónu. Môžete ich používať s iPhonom alebo so smartfónom s Androidom.

Garmin Fénix 5 Plus

ZDROJ | Garmin

Garmin Fénix 5 Plus sú fitness hodinky, ktoré prinášajú špičkový dizajn a sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov. Vo výbave majú aj pokročilé technológie na sledovanie aktivity, prevýšenia a pre automatický výpočet optimálnej trasy pre beh a bicykel. Súčasťou hodiniek sú totiž takisto predinštalované mapy celej EÚ. Hodinky môžete pohodlne ovládať aj v rukaviciach, podporujú prepojenie cez ANT+ a sledujú tep, anaeróbny prah a úroveň stresu. Takisto ponúkajú zabudovaný mp3 prehrávač a sú pripravené na platbu pomocou NFC cez systém Garmin Pay. Môžete s nimi aj plávať, odolné voči vode sú do hĺbky 100 metrov. Garmin Fénix 5 Plus fungujú s iPhonom aj Android smartfónom a na jedno nabitie vydržia až 12 dní.

Huawei Watch GT

ZDROJ | Huawei

Najnovšie hodinky od Huawei sú úplne iné, než na aké sme boli v minulosti zvyknutí. Využívajú totiž vlastný operačný systém, ktorý poháňa fitness náramky tohto výrobcu. V skutočnosti teda ide o fitness náramok s dizajnom hodiniek. Dizajn Huawei Watch GT je jedným z hlavných lákadiel. Hodinky majú nádherný 1,39-palcový AMOLED displej a na prvý pohľad pôsobia kvalitným dojmom. Ich funkcie pozostávajú z niekoľkých základných systémových a fitness aplikácií. Huawei Watch GT dokážu vydržať na jedno nabitie až mesiac – v závislosti od toho, ako ich používate. V prípade bežného používania a cvičenia sa očakáva výdrž na úrovni dvoch týždňov. Hodinky monitorujú tep, spánok, cvičenie a takisto aj plávanie.

Samsung Galaxy Watch

ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy Watch sú vylepšením predchádzajúcej generácie Gear S3. Ponúkajú skvelé prepojenie s Android telefónom a rozumejú si aj s iPhonom. Vo výbave tiež majú pokročilé systémové a fitness funkcie s detailným sledovaním aktivity a spánku. Ich výhodou je dostupnosť v rôznych dizajnoch, takže z ponuky nových Galaxy Watch si už vyberú aj ženy. Všetky modely Galaxy Watch ponúkajú štýlový dizajn a prvotriedne spracovanie. Používateľov poteší Always On displej, prehrávanie hudby a to aj prostredníctvom služby Spotify s podporou offline režimu ako aj 3 až 4-dňová výdrž na jedno nabitie. S hodinkami môžete plávať, ich odolnosť spĺňa aj vojenský štandard MIL-STD-810G.

Suunto 9 Baro

ZDROJ | Suunto

Hodinky Suunto 9 sú určené náročnejším používateľov a milovníkom aktívneho životného štýlu. Ponúkajú štýlový dizajn a prvotriednu konštrukciu ako aj dlhú výdrž až 120 hodín v úspornom režime, resp. 25 hodín používania v záťaži. Hodinky obsahujú viac ako 80 športových režimov, ktoré sú vhodné na plávanie, jazdu na bicykli, beh a ďalšie aktivity. Sú odolné voči vode do hĺbky 100 metrov a ponúkajú zvýšenú odolnosť. Samozrejmosťou je meranie tepu a upozornenie na prichádzajúce správy alebo telefónne hovory.

Withings Steel HR Sport

ZDROJ | Withings

Whithings Steel HR Sport sú ideálnou voľbou pre používateľov, ktorí hľadajú hodinky s tradičným dizajnom a analógovým ciferníkom. Tento klasický výzor kombinujú s modernými funkciami, ako je monitorovanie tepu a aktivity. Hodinky dokážu monitorovať až 30 rôznych športových aktivít a tiež aj spánok. Na jedno nabitie vydržia fungovať až 25 dní. Môžete s nimi aj plávať, sú odolné voči vode do hĺbky 50 metrov. Whithings Steel HR Sport fungujú s Android smartfónom aj iPhonom.

Xiaomi Amazfit 2 Stratos

ZDROJ | Xiaomi

Obľúbené fitness hodinky od Xiaomi sú teraz dostupné v druhej generácii. Xiaomi Amazfit 2 Stratos prinášajú prepracovanejší dizajn, kvalitnejšiu konštrukciu a zabudovaný GPS senzor. Ich základom je 1,34-palcový displej s tvrdeným sklom, nechýba senzor tepu či barometer. Hodinky vydržia na jedno nabitie fungovať až 5 dní a sú odolné voči vode do hĺbky 50 metrov. Môžete teda s nimi plávať a zobrazujú aj notifikácie z pripojeného smartfónu.

Hlasovať za svojho favorita môžete na stránke www.mobilroka.sk. Každý, kto sa do hlasovania zapojí bude zaradený do súťaže až o 12 skvelých cien.

ZdrojMobilroka.sk

Komentáre k článku