Hisense prichádza s novými 4K OLED a Mini LED LCD TV

ZDROJ | Hisense

Známy výrobca Hisense oficiálne predstavil rad televízorov pre rok 2021. K obľúbenej sérii s OLED panelmi po prvý raz pridáva LCD s Mini LED podsvietením. Vlajková loď Hisense U9GQ ponúka veľmi slušné parametre, ale Majstrovstvá Európy si na nej nestihnete pozrieť.

U9GQ je prvý LCD TV Hisense s Mini LED podsvietením. Spoločnosť uviedla, že využíva 10 000 LED diód na zabezpečenie vysokého jasu, až 2 000 nitov. Väčší, 75-palcový model prinesie ešte väčší jas, 3 000 nitov s 1 280 stmievacími zónami.

Hisense U9GQ je prvý LCD televízor výrobcu s miniLED podsvietením.ZDROJ | Hisense

Hisense U9GQ podporuje multi-HDR (HDR10, HDR10 +, HLG a Dolby Vision), o zvuk sa stará 3.1.2-kanálový systém Dolby Atmos. Technológia Quantum Dot Color sa postará o zobrazenie viac než miliardy realistických farieb.

Televízory používajú ULED (Ultra Light Emitting Diode) panel. Podporujú niektoré funkcie štandardu HDMI 2.1 (eARC, VRR 48 až 60 Hz a ALLM), no nachádzajú sa na HDMI 2.0 porte.

Pozrite siHisense uvádza na trh telku 65SX s revolučnou technológiou Dual Cell

Pripomíname, že Mini LED a microLED sú rozdielne technológie. Zatiaľ čo Mini LED je technológia podsvietenia klasického LCD displeja, v prípade microLED ide o technológiu samotného displeja. Veľmi dobre to vysvetlil kolega Števo vo svojom článku.

Nový OLED panel vytvára na Hisense A9G bohaté a hlboké odtiene čiernej.ZDROJ | Hisense

OLED televízory sa budú označovať A9G, čo je trochu mätúce, pretože podobne označenia používalo Sony na svojich OLED TV. Hisense A9G bude na výber v dvoch veľkostiach, 55 a 65 palcov s jasom do 1 000 nitov.

Nové televízory OLED budú so 4K rozlíšením (3 840 × 2 160 px), podporou multi-HDR (HDR10, HDR10 +, HLG a Dolby Vision IQ) s 2.1.2-kanálovým systémom Dolby Atmos.

Hisense A9 môže zobraziť veľmi tmavú scénu už od jasu 0,0005 nitov.ZDROJ | Hisense

Certifikácia IMAX Enhanced vám poskytuje profesionálne farby, kontrast, čistotu a zvuk. V domácom pohodlí si môžete užívať originálny obraz, zvuk podľa kinoštandardov. IMAX Enhanced kombinuje digitálne remasterovaný obsah 4K HDR a zvukové technológie DTS s najlepšími produktmi spotrebnej elektroniky vo svojej triede a streamovacími platformami.

Pozrite siKde a ako sledovať Majstrovstvá Európy vo futbale?

Hisense A9G ponúkne 178 ° uhol viditeľnosti, obrazovka má 120 Hz obnovovaciu frekvenciu s latenciou do 20 ms. A9G bude vybavený portom HDMI 2.1 kvôli podpore ALLM a eARC, ale zdá sa, že nebude podporovať celú šírku pásma podľa štandardu HDMI 2.1. A9G má integrovaných hlasových asistentov Alexa a Google.

ZDROJ | Hisense

Viete, že…

Hisense je prvým výrobcom televízorov na svete, ktorý získal certifikát ochrany súkromia výrobkov udelený TÜV Rheinland? Popri vývoji technológie zaisťuje, že televízia spĺňa všetky európske nariadenia o ochrane údajov a súkromia.

Nové modely televízorov sa začnú predávať v Európe v priebehu tohto roka, informácie o cenách neboli spresnené.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku