Herný notebook Lenovo Legion Slim 7i váži iba 1,86 kilogramu!

ZDROJ | Lenovo

Nový Lenovo Legion Slim 7i pochováva stereotyp o ťažkých a hrubých herných notebookoch. V štíhlom a ľahkom tele ponúka výkonný hardvér, ktorý je navyše možné posilniť pomocou externej grafickej karty (eGPU).

Slovo „slim“ (štíhly) sa väčšinou k herným notebookom nehodí, no Lenovo tentokrát tento oxymoron pretvára na realitu. Jeho nový notebook Legion Slim 7i váži iba 1,76 kilogramu a v hrúbke dosahuje iba 18 milimetrov. Aj napriek tomu sa do jeho šasi zmestil úctyhodný hardvér.

Ten v najvyššej konfigurácii končí až pri procesore Intel Core i9-10980HK, 32 GB operačnej pamäte a 2 TB NVMe M.2 úložisku. Pri grafickej karte sa možnosti zastavujú pri modeli NVIDIA GeForce RTX 2060 Max-Q, čo síce nie je ani zďaleka najvyššia dostupná karta, no vzhľadom na rozmery notebooku sa to v tomto prípade snáď dá odpustiť.

ZDROJ | Lenovo

Po príchode domov si k modelu Legion Slim 7i môžete tak či onak pripojiť externú grafickú kartu. Thunderbolt 3 pripojenie budú ponúkať všetky konfigurácie nového modelu vrátane tej najnižšej. Tá začína na procesore Intel Core i5-10300H, 8 GB RAM a grafickej karte NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti.

ZDROJ | Lenovo

Dominantou notebooku je jeho 15,6“ Full HD displej, ktorý v základnej konfigurácii pracuje s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Vo vyššej výbave sa možnosti obrazovky môžu posunúť smerom k 4K UHD rozlíšeniu s certifikáciou VESA DisplayHDR 400 a 100-percentným pokrytím farebného spektra Adobe RGB alebo obnovovacej frekvencii 144 Hz spojenou do 100-percentným pokrytím spektra sRGB.

ZDROJ | Lenovo

Nad obrazovku sa zmestila aj webkamera s fyzickou záslepkou pre ochranu súkromia. Notebooku nechýba ani snímač odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný priamo do tlačidla pre napájanie.

ZDROJ | Lenovo

Pod obrazovkou sa nachádza klávesnica TrueStrike v plnohodnotnom rozložení. Za zmienku stojí aj zdvih, s ktorým sa Lenovu podarilo dostať na úroveň 1,3 milimetra. Nad klávesnicou sú celkom nezvyčajne zmiestnené prieduchy pre chladenie, ktoré má byť oproti modelu Y740Si účinnejšie až o 31 %.

Okrem spomínaného Thunderbolt 3 portu sa na telo tohto tenkého notebooku zmestila aj dvojica USB 3.2 Gen 2 portov, slúchadlový jack a plnohodnotná čítačka SD kariet. Samozrejmosťou je už dnes aj podpora Wi-Fi 6 sietí. K papierovej dokonalosti notebooku chýba už iba šasi pripravené na upgrade hardvéru, čo sa v prípade tohto modelu nekoná.

Pozrite siNVIDIA predstavila karty GeForce RTX série 30, zvláda hry v 8K UHD rozlíšení

Na pevno v šasi bude zrejme upevnená aj batéria s kapacitou 71 kWh, pri ktorej Lenovo uvádza papierovú výdrž na úrovni 7,75 hodiny. Na tento údaj by sme sa nespoliehali, no aj prípadnú slabšiu výdrž batérie v praxi zachráni rýchle nabíjanie Rapid Charge Pro, ktoré v priebehu 30 minút nabije batériu na 50 %.

Lenovo Legion Slim 7i dorazí do predaja koncom tohto roka. V základnej konfigurácii bude začínať na cene 1 299 €. Detaily o dostupnosti jednotlivých konfigurácii na našom trhu zatiaľ nie sú známe.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku