Herný headset HyperX Cloud Flight S už nabijete aj bezdrôtovo

ZDROJ | HyperX

Spoločnosť HyperX chce vyťažiť aktuálnu popularitu bezdrôtového nabíjania Qi aj mimo oblasti smartfónov. Najnovšie túto technológiu integrovala do nového herného headsetu Cloud Flight S. Bezdrôtovú nabíjačku k nemu však nepribalí.

Ak vlastníte takmer ktorýkoľvek drahší smartfón z posledných rokov, pravdepodobne sa vám kvôli nemu už na pracovnom stole alebo nočnom stolíku povaľuje aj bezdrôtová nabíjačka využívajúca štandard Qi. Aj keď sú tieto nabíjačky primárne stvorené pre smartfóny, samotný štandard Qi sa na smartfóny obmedzovať vôbec nemusí.

ZDROJ | HyperX

Ak hrávate hry na počítači alebo konzole PlayStation 4, na vodorovnú bezdrôtovú nabíjačku už čoskoro budete môcť položiť aj bezdrôtové slúchadlá HyperX Cloud Flight S. Slúchadlá majú indukčnú cievku integrovanú priamo v náušníku, pričom na jedno nabitie vydržia údajne až 30 hodín. V prípade potreby sa však dokážu nabiť aj cez microUSB port.

ZDROJ | HyperX

Headset sa pripája k vyššie spomínaným platformám pomocou USB adaptéra, ktorý stavia na 2,4-GHz bezdrôtovom prenose zvuku. O jeho vykreslenie sa postarajú 50-mm drivery, ktoré dokážu vytvoriť virtuálne 7.1-kanálové priestorové ozvučenie. Samozrejmosťou je už aj odpojiteľný mikrofón.

ZDROJ | HyperX

V balení HyperX Cloud Flight S sa bohužiaľ bezdrôtová nabíjačka nenachádza a to aj napriek tomu, že samotné slúchadlá budú stáť 160 dolárov. Ak vám to však neprekáža a bezdrôtovú nabíjačku doma ešte nemáte, siahnuť môžete rovno po 15-W nabíjačke HyperX ChargePlay Base. Tá vám za cenu 60 dolárov ponúkne priestor na nabíjanie dvoch zariadení, či už smartfónu alebo aj hernej myšky.

ZDROJ | HyperX

Vynovený headset by sa mal objaviť v predaji už v najbližších týždňoch, pričom vzhľadom na dostupnosť jeho predchodcu na našom trhu počítame s tým, že sa v slovenských obchodoch objaví aj nový variant s bezdrôtovým nabíjaním Qi. Presný dátum vydania, ani oficiálnu odporúčanú cenu však zatiaľ nepoznáme.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojHyperX

Komentáre k článku