Harley-Davidson má elektrický bicykel a skúter pre mladých

ZDROJ | Harley-Davidson

Hoci má spoločnosť Harley-Davidson za sebou už 116-ročnú históriu, elektrifikácie sa rozhodne neobáva. Svoje portfólio totiž obohatí o elektrický bicykel a skúter.

Najnovšie elektrické počiny od Harley-Davidson sú zatiaľ v štádiu konceptu a teda nemajú ani len názvy. Ide však o svetlo na konci tunela, teda v tomto prípade o nádej pre amerického výrobcu motocyklov stať sa opäť relevantnou značkou aj medzi mladšími generáciami.

ZDROJ | Harley-Davidson

Najväčšiu šancu na úspech má elektrický skúter, ktorý by mal byť ideálny najmä na krátke presuny po meste. Spoločnosť zatiaľ neprezradila maximálny dojaz skútru, no jeho batéria bude vyberateľná, aby si ju majiteľ mohol odniesť do bytu alebo kancelárie a zapojiť ju do nabíjacej dokovacej stanice.

Elektrický bicykel bude oproti tomu vhodnejší na off-roadové cesty, čomu odpovedá aj plnohodnotné pruženie prebraté z motocyklov. Obe elektrické koncepty síce disponujú drobnými dizajnovými detailmi, ktoré môžu prezradiť, že ide o výrobky od Harley-Davidson, no oproti dizajnu doterajších produktov ide o výrazný posun smerom k minimalizmu.

ZDROJ | Harley-Davidson

Niet sa čomu čudovať, Harley-Davidson má aktuálne svoje najlepšie roky za sebou a spoločnosť potrebuje nutne osviežiť svoje portfólio. Pomôcť s tým má aj elektrická motorka LiveWire, ktorá konečne dostala svoju finálnu cenu začínajúcu na 29 799 dolárov.

ZDROJ | Harley-Davidson

Elektrickú motorku za takmer 30-tisíc dolárov si nekúpi len tak hocikto, no elektrický skúter by mal byť oveľa dostupnejší. Ak by sa k rozumnej cene pridal aj dobrý dojazd, Harley-Davidson by mal veľkú šancu na celosvetový úspech. Na ďalšie detaily o týchto konceptoch si však budeme musieť ešte nejaký čas počkať. Do vtedy možno americkú ikonu predbehnú menšie, no dravšie startupy.

ZdrojHarley-Davidson

Komentáre k článku