Google vám po novom ukáže, aké COVID opatrenia vás čakajú pri cestovaní

ZDROJ | Google

S rozbehom očkovania proti ochoreniu COVID-19 po celom svete sa postupne začína hovoriť aj o možnosti slobodnejšieho cestovania. Google preto do svojho vyhľadávača a nástroja Cestovanie pridal nové informácie o protipandemických opatreniach, na ktoré by ste sa mali pred cestou pripraviť.

Protipandemické opatrenia vo vyhľadávači

Google z roka na rok postupne vylepšuje funkcie vyhľadávania spojené s cestovaním. Vyhľadávanie najlacnejších leteniek, najlepších hotelov a najzaujímavejších atrakcií spoločnosť najnovšie obohacuje už aj o praktické informácie spojené s pandémiou COVID-19. Tie tak už nebudete musieť vyhľadávať na štátnych a ministerských webových stránkach.

Samotný vyhľadávač Google, ako aj špeciálna stránka Cestovanie, vám po novom pri vyhľadávaní destinácie zobrazí aj krátku informáciu o tom, s čím by ste mali pred vycestovaním na toto miesto počítať. Vo väčšine prípadov ide o upozornenie na nutnosť preukázania sa negatívnym testom alebo nutnosť absolvovania karantény. Čoskoro by sa ale medzi nimi malo objaviť aj upozornenie na povinné preukázanie sa tzv. Zeleným osvedčením.

ZDROJ | Google

Ak budete informácie o destináciách vyhľadávať ako prihlásený používateľ s vašim účtom Google, pod týmito informáciami si môžete aktivovať odosielanie upozornení na zmeny v opatreniach na váš e-mail. Pred cestou tak nebudete musieť opatrenia neustále kontrolovať, Google vás na zmeny včas upozorní.

Mapový vyhľadávač leteniek a atrakcií

Pre tých, ktorí si destináciu pre ďalšiu cestu do zahraničia vyberajú podľa cien leteniek, pripravil Google novú funkciu s názvom Preskúmať. V praxi ide o Mapy Google s vrstvou, ktorá vám zobrazí aktuálne ceny leteniek zoradené od tých najlacnejších a zároveň najzaujímavejších.

Táto funkcia bola už nejakú dobu dostupná v prostredí stránky Google Flights, teraz však zavítala už aj do stránky Cestovanie, ktorou zrejme Google plánuje časom zastrešiť všetky funkcie spojené s cestovaním. Popri tom ale nezabúda ani na plánovanie dovoleniek a výletov cez samotné Mapy Google.

ZDROJ | Google

Do tejto služby totiž najnovšie pridáva možnosť jednoduchého vyhľadávania miest, na ktorých sa počas vašej cesty autom oplatí zastaviť. Pri plánovaní trasy si tak stačí vybrať, či sa chcete zastaviť v parkoch, na atrakciách či v múzeu a ponúknuté body prejazdu si jedným kliknutím pridať do vášho itinerára.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku