Google Now dospeje a bude sa volať Google Assistant

ZDROJ | Google

Google včera vychrlil spŕšku noviniek a okrem novej verzie operačného systému, svojich plánov vo VR ukázal aj to, ako bude vyzerať aktuálny asistent Google Now, keď dospeje.

https://youtu.be/p5DVeDWtA5U

Google Assistant, ako sa nový hlasový asistent bude nazývať, ponúka oproti svojmu predchodcovi Google Now hneď niekoľko vylepšení. Tým hlavným je dvojcestná konverzácia, vďaka ktorej bude mať používateľ pocit, ako keby sa rozprával s reálnym človekom.

Samozrejme, Google Assistant umožní používateľovi väčšiu voľnosť v tom, ako kladie svoje otázky. Namiesto diktovania stanovených príkazov tak bude vedieť asistent vykonať činnosti vďaka rozhovoru.

Google Assistant 01

Počas prezentácie saGoogle CEO Sundar Pichai napríklad asistenta spýtal na to, čo hrajú v piatok v kine. Odpoveďou, ako sa dalo očakávať, bol zoznam filmov, ktoré hrajú v kinách v piatok.

Následne však Pichai asistentovi povedal, že by chcel zo sebou zobrať deti a Google Assistant automaticky vytvoril filter a zobrazil len filmy, ktoré sú prístupné aj deťom.

Služba sa navyše zo smartfónov dostane aj do iných zariadení, ako sú napríklad nositeľné zariadenia, autá, alebo inteligentná elektronika vo vašej domácnosti.

Odpoveď na otázku, kedy Google službu Google Assistant spustí a či bude dostupná aj v slovenčine zatiaľ nie je známe. Mohlo by sa tak však stať už pomerne skoro.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku