Google Mapy zobrazujú rýchlostné limity a rýchlostné kamery v ďalších regiónoch

ZDROJ | Pexels

Google postupne prenáša niektoré funkcie z dcérskej navigačnej aplikácie Waze aj do svojej hlavnej aplikácie Mapy. Vo vybraných mestách už fungujú upozornenia na predpísanú rýchlosť a rýchlostné kamery.

Sú to už viac než dva roky, od kedy sa v aplikácii Google Mapy po prvý krát objavili upozornenia na maximálnu povolenú rýchlosť. Po prvotnom spustení tejto funkcie v oblasti San Francisco Bay Area a v meste Rio de Janeiro sa jej rozširovanie do ďalších regiónov z neznámeho dôvodu zastavilo. Teraz ju po dvoch rokoch Google konečne rozširuje aj do ďalších regiónov, no Slovensko zatiaľ v zozname podporovaných krajín chýba.

ZDROJ | Android Police

Google pre portál Mashable potvrdil, že informácie o upozornenia na rýchlostné kamery sa začnú zobrazovať používateľom v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve, Austrálii, Rusku, Brazílii, Mexiku, Kanade, Indii a v Indonézii. Maximálna povolená rýchlosť bude zatiaľ fungovať iba v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve a v Dánsku.

ZDROJ | Android Police

Rýchlostné kamery sú vo vybraných oblastiach zobrazené nielen počas jazdy, ale aj pri plánovaní trasy. Maximálna povolená rýchlosť je zobrazovaná v ľavom dolnom rohu, kde neprekáža pri sledovaní naplánovanej trasy. Tieto funkcie údajne fungujú aj v prostredí Android Auto.

Pozrite siFirma JBL predstavila trojicu slúchadiel so vstavanou službou Google Assistant

Google sprístupňuje tieto funkcie vo verzii aplikácie pre iOS aj Android na strane serveru a pre ich fungovanie teda nie je potrebné inštalovať žiadnu aktualizáciu. Informácie o rozširovaní funkcií do ďalších krajín zatiaľ Google nezverejnil.

ZdrojMashable,Android Police

Komentáre k článku