Google Mapy dostanú praktické novinky, vrátane pokročilejšieho AR

ZDROJ | Google

Google počas svojej každoročnej vývojárskej konferencie Google I/O nepredstavil iba nový Android 12 či nový Google Wear systém. Dočkali sme sa množstva malých i väčších vylepšení pre prakticky všetky služby, ktoré Google ponúka. Napríklad aj pre stále bezplatné Google Mapy.

ZDROJ | Google

V Mapách Google bude po novom dostupná rozšírená realita priamo z mapy. Stačiť bude zdvihnúť mobil ako pri navigovaní pomocou AR a uvidíte všetky POI body cez rozšírenú realitu.

ZDROJ | Google

Google vylepší aj AR rozhranie aj pri pešej navigácii. Napríklad priamo na ceste či chodníku zobrazí jej názov, aby sa človek lepšie orientoval hlavne v novom svete.

ZDROJ | Google

Do tretice pribudnú aj ďalšie informácie napríklad o tom, kde ste ubytovaní, kde máte prácu či domov vzhľadom k okoliu.

ZDROJ | Google

Google zlepší aj detailnosť máp pre viac ako 50 nových miest po svete. Súčasťou detailných máp sú aj zobrazenia chodníkov a ich profilu.

ZDROJ | Google

Vďaka tomu, že Google sme povolili sledovanie našej polohy teraz vie, kde je aké množstvo ľudí. To zúžitkováva nie len na to, aby v Mapách informoval v akom čase je ktorá prevádzka preplnená, ale po novom aj na informovanie ako sú preplnené konkrétne pamiatky, resp. verejné miesta. Zdôvodňuje to tým, že je koronakríza a je nutné dodržiavať bezpečnú vzdialenosť. Na druhej strane je možné využiť funkciu napríklad na to, aby ste nešli k preplnenému Koloseu a radšej si počkali na neskoršiu hodinu.

ZDROJ | Google

Zaujímavo vyzerá funkcia, vďaka ktorej nebudete mať Mapy preplnené POI bodmi, zväčša obchodmi a reštauráciami či barmi. Google Mapy ich budú zobrazovať podľa času. Ak si otvoríte Mapy ráno, nezobrazia sa bary, ktoré sú zatvorené a naopak, večer neuvidíte bistrá, ktoré aj tak fungujú iba doobeda.

ZDROJ | Google

Mapy dostanú po novom funkciu na redukciu prudkého brzdenia na križovatkách. U nás to možno nie je také významné ako inde, no v USA je to veľká vec. Veľké križovatky a prudké brzdenia na červených spôsobujú množstvo dopravných nehôd. Algoritmy Google Máp preto budú primárne ponúkať trasu, na ktorej hrozí čo najmenšie množstvo kolíznych križovatiek.

Kedy sa dočkáme týchto noviniek v Google Mapách presne nie je známe, no malo by to byť tento rok.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku