Google ide v Gmaili integrovať Chat, Rooms a Meet. Zatiaľ len v službe G Suite

ZDROJ | Google

Google pred budúcotýždňovou konferenciou Google Cloud predstavil veľký redizajn platformy Gmail. Stane sa z nej aplikácia združujúca všetky formy elektronickej komunikácie: Gmail. Chat, Rooms a Meet.

 

ZDROJ | Google

Novinka však bude určená len pre zákazníkov balíka G Suite, beta verzia sa uvoľní v priebehu týždňa, plná verzia príde do konca tohto roka. Verzia Gmailu pre bežných používateľov sa však nezmení, i keď Google naznačil, že intenzívne premýšľa ako preniesť tieto skúsenosti aj k nim.

Zmeny v Gmaili naznačoval už minulý rok „nováčik“ Javier Soltero, ktorý prišiel do Google vyčistiť integrovaný pracovný priestor a uľahčiť tak pracovníkom prechod medzi rôznymi formami komunikácie bez zbytočných komplikácií. Pohyb v jednej platforme im výrazne zjednoduší ich prácu a zlepší prehľad o aktivitách.

Ako príklad sa spomína okno rozhovoru, ktoré sa už teraz zobrazuje v dokumente Google alebo v Meet Google. Po novom by malo byť integrované s ostatnými chatami alebo miestnosťami používateľa.

ZDROJ | Google

Hlavnou zmenou má byť integrácia týchto nástrojov do jednej aplikácie (v smartfóne), alebo v jednom okne (na pracovnej ploche). Nebude nutné preskakovať z jedného okna do druhého a naspäť. Ďalšiu výhodou bude pohodlné nastavenie režimu Nerušiť vo všetkých nástrojoch naraz.

Pozrite siGoogle má absolútny prístup k dátam z balíkov G Suite, vidí všetko čo spravíte

Balík G Suite obsahuje množstvo produktov s prekrývajúcimi sa funkciami (Dokumenty, Tabuľky, Rozhovor, Zoznámte sa, Úlohy, Keep, Drive a Gmail). Medzi sebou majú v rôznej forme navzájom integrované služby, ale zatiaľ ich nebolo možné využívať z jedného miesta. Teraz sa stane z G Suite hlavný bod, odkiaľ budú používatelia siahať na tie nástroje, ktoré práve potrebujú k svojej činnosti.

ZDROJ | Google

Snahy Google urýchlil príchod pandémie COVID-19. Z jeho krokov určite nemajú radosť v Microsofte a v Slacku. Ak sa im podarí podobná integrácia produktov aj pre obyčajných používateľov, budú ich vrásky na čele ešte hlbšie.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku