Google I/O 2019 bude kompletne bez áut, no plný zaujímavých noviniek

ZDROJ | Google

Google oznámil dátum konania tohtoročnej vývojárskej konferencie Google I/O, na ktorej zrejme uvidíme nový Android a ďalšie softvérové a možno aj hardvérové novinky.

Tohtoročná konferencia Google I/O sa bude konať medzi 7. a 9. májom v Shoreline Amphiteater v americkom meste Mountain View v Kalifornii. Zaujímavou novinkou aktuálneho ročníka je boj spoločnosti Google proti emisiám a dopravným zápcham.

Google sa chce týchto dvoch aspektov zbaviť tým, že tento rok návštevníkom nedovolí v okolí konferencie parkovať. Návštevníci budú musieť využiť kyvadlovú alebo zdieľanú dopravu z odporúčaných hotelov a záchytných parkovísk. V prípade zdieľanej dopravy sa návštevníci môžu obrátiť na službu Lyft, ktorá poskytne bezpaltnú prepravu všetkým, ktorí použijú kód „IO2019“ a taktiež na sieť zdieľaných kolobežiek Lime.

Android Q

Keďže ide o vývojársku konferenciu, hlavným bodom programu bude softvér, teda najmä nový Android 10 Q. Na pôdiu by malo odznieť, ktoré zariadenia dostanú testovaciu verziu Android Q ako prvé, pričom k vydaniu alfa verzie pre vývojárov by malo dôjsť ešte v ten istý deň. Čo sa ukrýva pod písmenom Q, sa zrejme dozvieme až v auguste tohto roku.

ZDROJ | Sony

Hoci sa Google snaží udržať softvérové novinky do poslednej chvíle v tajnosti, portál XDA-Developers sa dostal k testovacej verzii Android Q predčasne. Medzi najväčšie novinky novej aktualizácie bude patriť celosystémový tmavý režim, nové prostredie pre úpravu povolení pre aplikácie a objavujú sa tiež náznaky, že súčasťou systému bude desktopový režim na spôsob Samsung DeX.

https://youtu.be/u6L8Q61N4fM

Google sa popri tom nepochybne zameria na progres v schopnostiach umelej inteligencie Google Assistant a noviniek by sa mohli dočkať aj ďalšie služby, ako Android TV, Android Auto, Google Maps alebo Google Lens.

Hardvér

Čo sa týka hardvéru, už dlhé mesiace sa hovorí o lacnejšom smartfóne Google Pixel 3 Lite a jeho väčšom bratovi Google Pixel 3 Lite XL. Tieto modely by mali ponúknuť rovnako kvalitný fotoaparát ako drahšie modely Pixel 3 a Pixel 3 XL, pričom vo vnútri zrejme bude pracovať o niečo menej výkonný čipset Qualcomm Snapdragon zo série 600 alebo 700.

ZDROJ | Google

V spojení so službou Google Assistant sa na pódiu môžu objaviť nové smart reproduktory alebo obrazovky, s ktorými sa v posledných dvoch rokoch akoby roztrhlo vrece. Nebolo by teda prekvapením, ak by Google rozšíril svoje portfólio v tejto oblasti v snahe dobehnúť Amazon.

ZDROJ | Walmart

Už dlhšie sa tiež hovorí o smart hodinkách Google Pixel Watch, ktorými by Google priamo konkuroval hodinkám Apple Watch. Hoci nepochybujeme, že Google vzhľadom na akvizíciu smartwatch tímu spoločnosti Fossil pracuje na podobnom projekte, na jeho predstavenie je zrejme ešte trochu skoro. Predstavené zrejme budú až neskôr v tomto roku popri nových smartfónoch Pixel 4 a Pixel 4 XL.

Google I/O 2019 samozrejme budeme sledovať aj my a informácie o všetkých predstavených novinkách nájdete po konferencii aj na našom webe.

Zdroj9to5Google,XDA-Developers

Komentáre k článku