Google Dynamické vyhľadávanie: hľadajte rýchlejšie aj po slovensky

Najväčší svetový vyhľadávač v týchto dňoch spustil Dynamické vyhľadávanie, ktoré by malo ušetriť hodiny tým z vás, ktorí často vyhľadávate informácie práve cez Google. Podľa spoločnosti by ste mali ušetriť takmer polovicu času práve s využitím Dynamického vyhľadávania.

Google logo 

Instant Search nie je až takou novinkou, no doposiaľ bola funkcia dostupná len pre svetové jazyky. Najnovšie je však Dynamické vyhľadávanie dostupné aj pre slovenskú mutáciu vyhľadávača Google Slovensko. Vďaka tejto funkcii sa výsledky vyhľadávania zobrazujú na domovskej stránke už počas písania hľadaného výrazu, pričom Google vo vyhľadávacom políčku navrhuje, ako by celý výraz mohol znieť. Akonáhle užívateľ medzi navrhnutými výrazmi uvidí frázu alebo slovo, ktoré hľadá, môže prestať písať. Odpadá tiež povinnosť kliknúť na ikonu „Hľadať v Google“. Odteraz užívateľ len prejde kurzorom myši alebo šípkou klávesnice na navrhnuté spojenie a výsledky vyhľadávania sa mu automaticky zobrazia na domovskej stránke.

 Google Dynamické vyhľadávanie

Pokiaľ si užívatelia želajú zostať pri doterajšom spôsobe vyhľadávania na Google, majú možnosť dynamické vyhľadávanie kedykoľvek vypnúť (tlačidlo pre vypnutie je umiestnené v pravom rohu vyhľadávacieho okna – Nastavenia – Nastavenia vyhľadávania). Podľa zistení spoločnosti trvá práve zadávanie hľadaného výrazu približne 7 sekúnd. Dynamické vyhľadávanie ušetrí bežnému užívateľovi v priemere 3,5 sekundy na jeden hľadaný výraz. Podľa ďalších výpočtov Google vieme, že pokiaľ by dynamické vyhľadávanie používali všetci užívatelia vyhľadávača, denne by sa ušetrilo približne 111 rokov ľudského života.

Google Dynamické vyhľadávanie

Komentáre k článku