George od SLSP vie pracovať už aj s biometriou

ZDROJ | Incipio

Slovenská sporiteľňa vynovila svoju mobilnú aplikáciu pre on-line banking, George. Aplikácia pre iOS aj Android vie po novom využívať aj biometriu, takže namiesto PIN kódu otvoríte appku aj pomocou odtlačku prsta, alebo tvárou.

ZDROJ | Slovenská sporiteľňa
ZDROJ | Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa dobieha konkurenciu a vylepšila svoju mobilnú aplikáciu George  o možnosť prihlásenia pomocou biometrie. V prípade iOS aplikácie je k dispozícii nielen odtlačok prsta (Touch ID), ale aj snímka tváre (Face ID). Aplikácia pre operačný systém Android má k dispozícii iba možnosť prihlásenia pomocou odtlačku prsta.

Všetky novinky sú dostupné len pre kompatibilné zariadenia. Logicky, Face ID nemôžte hľadať napríklad na iPhone 6. Medzi kompatibilné zariadenia sa počítajú aj tablety, nie iba smartfóny.

Negatívom nových funkcií je však nutnosť mať pri sebe (alebo v lepšom prípade si pamätať) prihlasovacie údaje do internet bankingu, nie iba PIN kód, ktorý ste používali na prihlásenie do aplikácie doteraz.

Negatívom je však to, že pokiaľ vám zlyhá snímač odtlačku prsta, nemôžete použiť klasický PIN kód, ako napríklad pri prihlasovaní do smartfónu. Na zmenu formy prihlásenia je opäť nutné zadať prihlasovacie informácie do internet bankingu.

 

Novinkou od Slovenskej sporiteľne je v desktopovej verzii Georga aj Finančný manažér. Vďaka nemu máte mať všetky výdavky pod kontrolou. Podmienkou, aby to fungovalo je však nutnosť všetko platiť cez účet či už kartou, alebo prevodmi. To je prakticky nemožné. Šikovné je však to, že v prehľadnom grafe budete vidieť, koľko toho miniete na domácnsoť, jedlo apod.

ZDROJ | Slovenská sporiteľňa

Vďaka tomu, že príjmy a výdavky sa zobrazia prehľadne usporiadané, je ľahké odhaliť, kde človek najviac míňa. Jednotlivé platby je možné roztriediť pomocou kategórií, podkategórií a vlastných hashtagov. Základné pravidlá sú samozrejme prednastavené tak, aby mal používateľ väčšinu nákupov už zatriedenú. Môže si však nastaviť aj svoje vlastné pravidlá a rozdeliť si transakcie po svojom. Jednoducho si vyberie aj to, ktoré účty a karty budú v prehľade zahrnuté,“ vysvetľuje Braňo Jarábek, vedúci elektronického bankovníctva Slovenskej sporiteľne.

ZdrojTS Slovenská sporiteľňa

Komentáre k článku