Garmin fenix Chronos sú prvé luxusné športové smart hodinky

ZDROJ | Garmin

Spoločnosť Garmin pozná azda každý. Americký výrobca preslávený hlavne GPS navigáciami všetkých druhov je ale dobre známy aj vďaka výrobe športových hodiniek a gadgetov. Najnovším počinom výrobcu je však model Garmin fenix Chronos, luxusné smart hodinky pre športovcov.

Garmin fenix Chronos 8
ZDROJ | Garmin

Hodinky vyzerajú na prvý pohľad ako klasické analógové hodinky. Chýbajú im však ručičky. Namiesto nich je v kovovom tele zapuzdrený 1,2-palcový plnofarebný Chroma displej. Jeho rozlíšenie však výrobca neudáva.

Pozrite siSmart hodinky Garmin Forerunner 735XT nie sú len pre bežcov

https://www.youtube.com/watch?v=coChRWDarGI

Na ňom sa zobrazujú nielen najrôznejšie zobrazenia hodín, ale aj dôležité informácie z pripojeného smartfónu či prostredia okolo vás.

Samozrejmosťou smart hodiniek je zobrazovanie najrôznejších notifikácií zo smartfónu, s ktorým komunikujú cez appku Garmin Connect.

Garmin fenix Chronos 4
ZDROJ | Garmin

Cez aplikáciu je pritom možné do hodiniek nahrať množstvo ďalších aplikácií a widgetov či nových vzhľadov hodiniek. Vzhľad hodiniek je dokonca možné meniť podľa ľubovôle. Stačí sa pohrať s aplikáciou Facelet.

Garmin fenix Chronos
ZDROJ | Garmin

Cez aplikáciu je taktiež možné sledovať celodennú aktivitu, nechať sa trénovať či zdieľať výsledky na sociálne siete. Zo športov nechýba beh, bicyklovanie, plávanie, SUP, golf a mnohé ďalšie. Samozrejmosťou je ale sledovanie krokov, spálených kalórií, spánku či oddychu.

Garmin fenix Chronos 5
ZDROJ | Garmin

Nechýba však ani Garmin Elevate snímač srdcového tepu v spodnej strane hodiniek. Vďaka tomu budete vedieť počas celého dňa, kto alebo čo vám dvíha pulz. Ak snímaču ale neveríte, hodinky sú schopné sa spojiť s hrudníkovým meračom.

V hodinkách je zabudovaný aj GPS/GLONASS pozičný modul, ktorý používa viacsmerovú anténu EXO. Vo výbave nechýba ani výškomer, barometer či elektronický kompas.

Garmin fenix Chronos 6
ZDROJ | Garmin

RECENZIAGarmin Varia – ako prežiť na bicykli aj v meste

Výrobca udáva, že zabudovaná batéria vo vnútri (kapacitu nepoznáme) vydrží týždeň v režime hodiniek, 25 hodín v UltraTrac režime, v režime so zapnutým GPS ale len 13 hodín.

Hodinky Garmin fenixh Chronos sú odolné voči vode, výrobca udáva odolnosť na úrovni 10 ATM (100 metrov).

Garmin fenix Chronos 7
ZDROJ | Garmin

V predaji budú tri verzie hodiniek. Najdrahšia verzia je z brúseného titánu s náramkom taktiež z titánu. Druhá, lacnejšia verzia je z nehrdzavejúcej 316L ocele, tretia verzia je z nehrdzavejúcej ocele a koženého náramku.

Každá z verzií má v balení aj silikónový športový náramok, ktorý je možné rýchlo vymeniť za ten pôvodný. Ceny začínajú na sume 900 USD a končia na sume až 1 500 USD.

Garmin fenix Chronos 3
ZDROJ | Garmin

ZdrojGarmin

Komentáre k článku