Fujifilm X-A10 poteší selfistov pomerne nízkou cenou

ZDROJ | Fujifilm

Japonský Fujifilm predstavil nový základný CSC model X-A10, ktorý poteší nenáročných fanúšikov selfie záberov. Má totiž plne výklopný displej. 16,3 Mpx rozlíšenie postačí pre väčšinu fotografií.

https://www.youtube.com/watch?v=eKDmy1n04-4

Novinka z dielne Fujifilmu má veľký APS-C CMOS snímač s rozlíšením 16,3 Mpx s citliovsťou ISO 200 – ISO 6 400, resp. do ISO 25 600. Rýchlosť uzávierky môže byť len 1/32 000 sekundy v elektronickom režime.

Kontinuálne snímanie dosahuje rýchlosť do 6 fps. S kitovým objektívom (16-50 mm) je možné snímať makro zábery od 7 cm. Nechýbajú PASM režimy, snímanie do RAW či Full HD video pri 24, 25 alebo 30 fps.

fujifilm-x-a10-2
ZDROJ | Fujifilm

Zaujímavosťou zadnej strany je volič v podobe kolieska v gripe pre palec. To slúži na ostrenie a fotenie počas selfie fotenia. Je totiž presne pod ukazovákom.

3-palcový LCD displej je plne výklopný, takže sa počas fotenia či natáčania môžete aj vidieť. Pre selfistov Fujifilm pripravil aj špeciálne režimy snímania ako Smile detection, Buddy timer či Group timer.

fujifilm-x-a10-1
ZDROJ | Fujifilm

Samozrejmosťou je aj Wi-Fi pripojenie pre bezdrôtové ovládanie či zálohovanie fotografií do smartfónu či tabletu. Nechýbajú ani známe simulácie starých filmov Fujifilm (Classic Chrome, Provia, Velvia, Astia, Sepia, Monochrome) a viacero filtrov.

Novinka by sa mala na trh dostať ešte do Vianoc s cenou okolo 500 €.

fujifilm-x-a10-5
ZDROJ | Fujifilm
fujifilm-x-a10-3
ZDROJ | Fujifilm

ZdrojFujifilm

Komentáre k článku