Do fotoaplikácie VSCO pribudnú súkromné správy, z Instagramu možno zmiznú

ZDROJ | VSCO

Zatiaľ, čo Instagram správy oddeľuje od hlavnej aplikácie, VSCO ich do aplikácie pridáva a vyzerajú, akoby Instagramu z oka vypadli.

https://vimeo.com/245799066

Vo fotografickej aplikácii VSCO si používatelia budú môcť medzi sebou posielať správy rovnako, ako na Instagrame. V spravách bude možné zdieľať čokoľvek, čo sa v aplikácii nachádza, teda fotografie, DSCO príspevky, články či profily. Komunikácia bude obmedzená, používatelia budú môcť hovoriť iba s ľuďmi, ktorí ich sledujú.

Prístup k správam dostanú najprv predplatitelia VSCO X, no v najbližších týždňoch budú sprístupnené aj pre neplatiacich používateľov. Spoločnosť tvrdí, že správy boli jedna z funkcií, o ktoré si používatelia žiadali najčastejšie.

Dôvodom na pridanie je ale určite aj to, že správy v aplikácii Instagramu získali na popularite a VSCO si potrebuje svojich používateľov udržať vo svojej aplikácii.

Pozrite siTECHBOX je na Instagrame, sledujte tie najzaujímavejšie informácie

Instagram chce svoje správy posunúť na vyššiu úroveň a po vzore Facebooku chce oddeliť súkromné správy od hlavnej aplikácie. Nová aplikácia na správy sa nazýva Direct a aktuálne je dostupná v Čile, Izraeli, Taliansku, Portugalsku, Turecku a v Uruguaji. Instagram zatiaľ neprezradil, kedy a či vôbec vypustí Direct aj v ostatných krajinách, no dá sa predpokladať, že tak časom urobí.

ZDROJ | Instagram

ZdrojVSCO,The Verge

Komentáre k článku