Fotky Google dostávajú novú ikonu, prehľadnejšie prostredie a mapové zobrazenie

ZDROJ | Google

Mobilná verzia cloudovej služby Fotky Google dostáva významnú aktualizáciu. Okrem novej ikony v nej nájdete aj nové používateľské prostredie, možnosť zobrazenia fotografií na svetovej mape a lepšiu správu automaticky vytváraných spomienok. Novú verziu si môžete stiahnuť už dnes.

Cloudová služba Fotky Google si za päť rokov svojej existencie získala priazeň viac ako jednej miliardy používateľov z celého sveta, ktorí ju čoraz viac využívajú nielen na zálohu fotografií a videí, ale aj na oživovanie spomienok v nostalgických chvíľach. Google sa preto pri návrhu novej verzie mobilnej aplikácie zameral práve na spomienky a jednoduchšie prezeranie knižnice.

ZDROJ | Google

Prvotne si na novej verzii všimnete pravdepodobne novú ikonu, ktorá má oproti predchádzajúcej verzii jemnejšie hrany. Podstatné zmeny však začínajú až v prostredí aplikácie, kde súčasnú zostavu záložiek v spodnej lište tvoriacu Fotky, Albumy, Pre vás a Zdieľanie vystriedali položky Fotky, Vyhľadávanie a Knižnica.

Záložka Fotky samozrejme obsahuje všetky vaše fotografie a videá, ktoré však v novej verzii dostali väčšie náhľady a menšie medzery v mriežke. Videá v knižnici sa po novom prehrávajú automaticky, zatiaľ čo na vrch knižnice sa dostalo nové zobrazenie automaticky vytvorených spomienok vo väčších oknách.

Vyhľadávanie dostalo v spodnej lište prominentné umiestnenie, no samotné fungovanie tejto záložky sa až tak nezmenilo. Do vyhľadávania však pribudlo zobrazenie fotografií a videí na svetovej mape. Ak teda napríklad neviete, kedy presne ste fotografiu vytvorili, no viete skôr kde vznikla, v zobrazení na mape ju môžete vyhľadať týmto spôsobom o niečo rýchlejšie.

ZDROJ | Google

Záložka Knižnica združuje albumy, zoznam obľúbených fotografií, kôš, archív, ako aj obchod pre objednávku tlačených albumov. Zdieľaný obsah po novom nájdete ukrytý pod ikonou bublinky rozhovoru v ľavom hornom rohu obrazovky.

Poslednú kľúčovú novinku tvoria Spomienky, ktoré sa v prvom rade dočkali nových verzií, v ktorých vám bude aplikácia pripomínať vaše najlepšie fotografie s vašimi blízkymi priateľmi a rodinou, výlety a náhodné veselé spomienky z uplynulých týždňov. Čo je však možno dôležitejšie, aplikácia vám umožní blokovať z automatickej tvorby spomienok určité osoby alebo časové obdobia.

ZDROJ | Google

Nová aktualizácia aplikácie Fotky Google je už dostupná v digitálnych obchodoch App Store a Google Play, samotná zmena prostredia aplikácie však prebieha na strane servera spoločnosti. Hoci si tak novú verziu môžete stiahnuť už dnes, nové prostredie a funkcie sa vám možno sprístupnia až v priebehu najbližších dní.

Fotky Google97%

Veľkosť:
69,1 MB
Platforma:
Android - líši sa v závislosti od zariadenia, iOS 11.0 a novší
Cena:
0,00 €

Vynikajúca aplikácia na zálohovanie, zdieľanie a pohodlné vyhľadávanie vo vašich fotografiách, vďaka ktorej budete mať svoje fotografie z rôznych smartfónov na jednom mieste.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku