Firma Nuheara predstavila svoje špičkové slúchadlá IQbuds MAX pre nepočujúcich

ZDROJ | Nuheara

Spoločnosť Nuheara predstavuje svetového lídra, ktorá vyrába dostupné a inteligentné slúchadla pre ľudí postihnutých miernou až strednou stratou sluchu. Ani ona nechýbala na výstave spotrebnej elektroniky CES, kde ukázala najnovší model, špičkové zariadenie IQbuds MAX.

Firma tvrdí, že nová vlajková loď má až päťkrát väčší výkon pri digitálnom spracovaní zvuku, ako ich model IQbuds BOOST, ktorý bol predstavený minulý rok. Cieľom firmy bolo vytvoriť pokiaľ možno čo najprirodzenejší zvukový prenos, ktorému pomáha nová hybridná technológia rušenia hluku.

IQbuds MAX má množstvo funkcií. Triple the Hearing je trojitý mikrofónový systém umiestnený na oboch slúchadlách. Umožňuje analyzovať zvuky z vonkajšej aj vnútornej strany ucha a poskytovať optimálny zvukový prejav. O túto analýzu sa stará trojjadrový DSP systém.

ZDROJ | Nuheara

Technológia hybridného aktívneho šumu ANC (Active Noise Cancellation) umožní znížiť hluk okolia na takú úroveň, aby sa mohol používateľ sústrediť na rozhovor. Pokročilé filtračné obvody znižujú rušivé zvuky, po klepnutí na slúchadlo zablokujú okolitý zvuk a zaistia vynikajúcu izoláciu.

Dynamický menič má 9,2 mm ponúka výbornú kvalitu, vrátane basov, čo nebýva bežné pri iných slúchadlách. Slúchadlá podporujú Bluetooth 5.0, ktorý spolu s nedávno spustenou službou IQstream TV prenášajú zvuk do slúchadiel bez toho, aby zasahovali do vstavaných reproduktorov v televízore.

ZDROJ | Nuheara

Dvojitú izoláciu zvuku docielili konštruktéri pomocou pasívnej izolácie a hybridného ANC. Vysokofrekvenčný rušivý signál je zablokovaný pasívnym rušením šumu. Nízkofrekvenčný šum, (napríklad lietadlo) je izolovaný a odstránený aktívnym rušením hluku.

Predstavené slúchadlá obsahujú snímače akcelerometra, proximity a kapacitné dotykové snímače, čo robí IQbuds MAX najvyspelejším IQbuds vôbec. Snímače priblíženia automaticky zapínajú/vypínajú zvuk, akcelerometre sa používajú spolu s kapacitnými snímačmi na detekciu gest a poskytujú prívetivé užívateľské rozhranie.

Proprietálna technológia EarID umožní používateľovi skontrolovať svoj sluch a potom automaticky kalibruje IQbuds na jeho vlastný profil. IQbuds MAX optimalizuje 12-pásmový kompresný systém dynamického rozsahu na zosilnenie zvuku. Bezplatná aplikácia podporuje iOS a Andoid.

ZDROJ | Nuheara

Slúchadlá IQbuds MAX majú výdrž batérie do osem hodín s asistenciou a päť hodín pri prehrávaní zvuku. Pomocou nabíjacieho púzdra sa dostane používateľ až na 32, resp. 20 hodín prevádzkového času. Podporujú Siri a Google Now, používateľov však môže zaraziť fakt, že nie sú odolné ani voči potu.

IQbuds MAX sa začnú predávať v druhej polovici roka 2019, cena zverejnená nebola, ale samotná firma hovorí, že budú stáť viac ako IQbuds BOOST, ktoré sa predávajú za 499 dolárov.

ZdrojNuheara

Komentáre k článku