Firma LG ukázala inteligentný šatník LG Styler Black Tinted Mirror Glass Door

ZDROJ | LG

Juhokórejská spoločnosť LG nám nechce predávať len televízory, počítače a ďalšiu spotrebnú techniku. Na CESe predstavila aj koncept skrine šatníka, ktorý by mohol v budúcnosti zmeniť náš spôsob starostlivosti o oblečenie.

Tento revolučný systém je označovaný ako Styler, kde firma v rámci programu LG Ultimate Laundry Room ponúka okrem šatníka aj vyspelé práčky a sušičky, vrátane spoľahlivých priemyselných modelov.

Inteligentná skriňa LG Styler Black Tinted Mirror Glass Door je navrhnutá v minimalistickom dizajne, ktorý skôr pripomína chladničku ako šatníkovú skriňu. Po otvorení dverí sa objaví elegantný šatník s priestorom na päť vešiakov. Do skrine sa tak môžu vešať kabáty, košele či šaty a tiež dvojo nohavíc – tie sa umiestnia na vnútornú časť dverí, kde sú zaistené špeciálnym žehliacim mechanizmom.

ZDROJ | LG

Čo očakávať od šatníka s inteligenciou? V prvom rade zabudovanú funkciu hlasového asistenta od Google, ktorá je zahrnutá do technológie Smart Diagnosis.

Zrkadlo s funkciou LG ThinQ ponúka ďalšiu inteligentnú funkciu, vie odmerať používateľa a potom mu pomôže vybrať oblečenie a doplnky vhodné na jeho veľkosť s možnosťou online objednania. Používatelia, resp. používateľky, takto získajú nový virtuálny zážitok z pohodlného skúšania šiat a nových módnych trendov bez toho, aby museli fyzicky navštíviť niekoľko obchodov.

https://youtu.be/XlQQdBUSaPU

Jadrom modelov Styler je technológia LG TrueSteam, ktorá údajne eliminuje viac ako 99,9 percent baktérií nachádzajúcich sa v odevoch. LG má dokonca certifikáciu od AAFA (Asthma and Allergy Foundation of America) na antialergické prostredie znižujúce astmatické prejavy.

Oblečenie sa umiestnením na pohyblivých vešiakoch vyžehlí a zbaví nepríjemných pachov. Cyklus Gentle Dry dôkladne odstráni vlhkosť z oblečenia. Znížená spotreba elektrickej energie je zabezpečená recykláciou horúceho a vlhkého vzduchu.

Pozrite siNové chladničky Samsung Family Hub majú už aj umelú inteligenciu

„Vďaka nadčasovému dizajnu a vysoko efektívnemu výkonu posúva elegantný čierny LG Styler starostlivosť o oblečenie v domácnosti na novú úroveň,“ povedal Song Dae-hyun, prezident spoločnosti LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company. 

Spoločnosť získala za LG Styler Black Tinted Mirror Glass Door ocenenie CES 2019 Innovation Award. Zariadenie sa má v USA začať predávať už tento rok. Cena ani ďalšie podrobnosti zatiaľ zverejnené neboli.

ZDROJ | LG

ZdrojLG

Komentáre k článku