Febo – gravírovanie pomocou slnečného svetla

ZDROJ | FeboFebo

Febo je koncept produktu, pomocou ktorého môžete vypaľovať do drevených materiálov rôzne symboly pomocou slnečného svetla.

https://www.youtube.com/watch?v=qND43mRIcks

Febo pochádza z gréckeho slova „phoibos“, ktoré v preklade znamená „jasný, svetlý, žiarivý“. Výraz „phoibos“ bol často používaný Grékmi a Rimanmi v súvislosti s bôžikmi, konkrétne s  Apollom – bohom svetla.

Febo
ZDROJ | Febo

Do dreva aj kože

Febo je jednoduchým produktom z kombinácie dreva a skla. Prostredníctvom guľového skla v drevenej konštrukcii prechádzajú rozptýlené slnečné lúče. Prechodom cez sklo sa koncentrujú a vytvárajú zväzok lúčov, ktorý umožňuje používateľovi vypáliť do korku, dreva, preglejky, lepenky alebo kože rôzne vzory.

Febo
ZDROJ | Febo

K produktu je vytvorených aj niekoľko šablón, ktoré môžete použiť. Druhou možnosťou je vytvoriť si vlastné vzory. Akokoľvek, pred použitím Febo je žiaduce, aby ste si vzor predkreslili ceruzkou. Gravírovanie bude jednoduchšie a rýchlejšie.

Pozrite siSolárna energetika šancou pre lepšie mestá

Febo
ZDROJ | Febo

Febo je závislý na intenzite slnečného svetla

Taktiež je potrebné, aby bol nástroj v pravom uhle k zdroju slnečného žiarenia. Zaujímavosťou je, že hrúbka ťahu, ktorý vytvárate pomocou Febo, závisí od intenzity slnečného žiarenia. Ak je oblačno, ťah bude menej výrazný a tenší, naopak pri slnečnom počasí bude hrubší.

Febo
ZDROJ | Febo

Počas vypaľovania je taktiež dôležité používať okuliare s UV filtrom. Jednou z možností je taktiež použiť aj rolovacie šošovky s UV filtrom, ktoré sú súčasťou produktu.

Febo
ZDROJ | Febo

Pre bezpečnejšie uschovanie nástroja je súčasťou produktu aj ochranný filter, ktorý zamedzuje prechod lúčov k podkladovému materiálu. Ochranné filtre sú ponúkané v rôznych farebných variantoch, aby sa mohol stať pre vás Febo osobnejším produktom.

Pozrite siApple sa obracia k Slnku

Febo
ZDROJ | Febo

Kampaň momentálne prebieha v rámci Indiegogo. Ak chcete byť vlastníkom produktu, môžete podporiť kampaň do konca augusta.

ZdrojFebo,Indiegogo

Komentáre k článku