Fahrenheit – legendárna hra sa vracia po 15 rokoch na PlayStation 4

ZDROJ | Quantic Dream

Keď pred 15 rokmi vyšla hra Fahrenheit, išlo o revolučný interaktívny zážitok, ktorý nemal konkurenciu. Ikonický titul sa vracia po 15 rokoch na PlayStation 4.

Herné štúdio Quantic Dream je známe svojimi interaktívnymi hrami, ktoré pripomínajú filmový zážitok. Príkladom je Heavy Rain, Beyond: Two Souls či Detroit: Become Human. Ich prvou veľkou hrou, ktorou prerazili medzinárodne, bol interaktívny triler Fahrenheit: Indigo Prophecy, ktorý svojho času vyšiel na PC, Xbox, Xbox 360 a PlayStation 2. Do dnes je práve tento titul považovaný za najlepší od tohto francúzskeho herného štúdia.

Pozrite siPlayStation 5 vs. Xbox Series X, čo majú spoločné a čím sa líšia?

Hra vyšla pred štyrmi rokmi v digitálnej remaster edícii pre PlayStation Store. Vtedy hra dostala trofeje a tiež Full HD rozlíšenie.

Príbeh hry sleduje hlavnú postavu Lucasa Kanea, ktorý na toalete v reštaurácii dobodá muža na smrť a utečie. Pomocou média sa snaží rozpomenúť, čo sa stalo a prečo to urobil. Medzitým v meste klesá ručička teplomera a príbeh sa postupne zamotáva. Hra ponúkla svojho času nečakanú inováciu v podobe troch rôznych koncov a filmový príbeh, ktorý sa postupne rozkrýval ako skladačka.

Na vydaní hry na PlayStation 4 pracuje štúdio Meridiem Games v spolupráci s Quantim Dream. Ide o nečakaný krok, keďže ide o skutočne starú hru a z dostupných informácií nepôjde o remake, ale iba o vydanie hry na novú konzolu v diskovej verzii, ktorá bude navyše doplnená o art book, nálepky, zberateľský obal a ďakovný list od Quantic Dream.

ZDROJ | Quantic Dream

Pozrite siPlayStation 5 príde 19. novembra, poznáme už aj ceny

Zaujímavá je aj dostupnosť. Fahrenheit: 15th Anniversary Edition nebola oznámená pre USA, ale iba pre Austráliu a Európu. Dátum vydania je november 2020 a cena je 29,99 €.

ZdrojPlayStation Lifestyle

Komentáre k článku