Facebook musel opravovať ďalšiu závažnú chybu, ktorá odhaľovala heslá

ZDROJ | Facebook

Bezpečnosť používateľov Facebooku je neustále v ohrození kvôli častým únikom informácií. Najnovšie musel Facebook opraviť chybu, ktorá umožňovala zamestnancom spoločnosti si prezrieť heslá.

Chyba spočívala v tom, že zamestnanci si mohli heslá prezerať v obyčajnej textovej forme a v prípade, že by niektorý zo zamestnancov chcel, mohol sa prihlásiť na účet.

Prístup k heslám malo mať viac ako 20 000 zamestnancov Facebooku už od roku 2012. Táto chyba sa mala týkať podľa dostupných informácií 200 až 600 miliónov používateľov.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siNÁVOD | Ako vymazať odoslanú správu na Facebooku?

Spoločnosť sa vyjadrila, že „heslá sa nikdy nedostali k nikomu mimo Facebooku a že nezaznamenala žiaden dôkaz o tom, že niekto zo zamestnancov ich mohol zneužiť„.

Spoločnosť Facebook na problém prišla v januári a už ho napravila v rámci bezpečnostnej kontroly. Podľa zistení sa mala chyba týkať najmä používateľov Facebook Lite, verzie sociálnej siete, ktorá je využívaná v regiónoch s horším pripojením na internet.

Problém sa však týkal aj desiatok miliónov používateľov bežného Facebooku a zasiahnutých bolo tiež desaťtisíce používateľov Instagramu, sociálnej siete, ktorá tiež spadá pod spoločnosť Facebook.

Spoločnosť Facebook sa tiež vyjadrila, že „nie je pre nás nič dôležitejšie ako ochrana používateľských informácií a budeme pracovať na vylepšeniach, ktoré posilnia tieto snahy„.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siFacebook a Android je dobrá kombinácia – pre tých, ktorí o vás zbierajú údaje

Facebook tiež radí, aby ste pri tvorbe hesiel používali na Facebooku iné, ako máte na iných stránkach. Pomôže tiež dvojfaktorová autentifikácia, ktorá je zatiaľ jeden z najlepších spôsobov, ako ochrániť vaše údaje a prístup na účet.

Sociálna sieť zároveň plánuje informovať majiteľov všetkých dotknutých účtov. Napriek tomu, nejde o prvý prípad, kedy boli ohrozené účty na Facebooku.

ZdrojReuters,Facebook

Komentáre k článku