Facebook aj Instagram nás špehujú, tvrdí Edward Snowden

ZDROJ | acTVism Munich

Najznámejší whistleblower, Edward Snowden, ktorý vyniesol informáciu, že americká tajná služba NSA sleduje bežných ľudí, najnovšie hovorí o špehovaní zo strany najväčších sociálnych sietí.

Snowden sa momentálne skrýva v Rusku, kde dostal azyl, keďže v USA by ho pravdepodobne súdili za vlastizradu. V Rusku má povolenie ostať zatiaľ do roku 2020, no je pravdepodobné, že mu azyl predĺžia. Po NSA prišiel Edward Snowden s novými obvineniami, tentokrát namierenými proti technologickému gigantu Facebooku. Snowden sa rozhodol odhaľovať informácie o Facebooku a Instagrame zaujímavým spôsobom. Na oboch sociálnych sieťach si založil účty, no okrem propagácie jeho knihy, na nich veľa informácií nepribudlo.

Pozrite siFacebook Messenger Kids trpí chybou a deti tak môže kontaktovať ktokoľvek

Na Twitteri Snowden oznámil, že v najbližších týždňoch bude vysvetľovať ako Facebook, Instagram a tiež YouTube špehuje ľudí. Zároveň chce učiť ľudí, ako limitovať počet informácií, ktoré o vás tieto stránky získavajú.

Otázne je, či Snowden dokáže reálne priniesť nejaké nové a závažné informácie, alebo sa chce iba zviesť na aktuálnom trende, kedy sa Facebook kritizuje zo všetkých strán kvôli nedostatočnej ochrane dát. Treba tiež dodať, že Edward Snowden začal propagovať svoju chystanú knihu Permament Record, ktorá vyjde v septembri, takže účty na sociálnych sieťach a nové „exkluzívne“ informácie môžu byť pre Snowdenovu knihu perfektným marketingovým ťahom.

ZDROJ | Edward Snowden

Pozrite siSkôr než FaceAppu sa treba báť Facebooku a iných aplikácií

Nové účty Edwarda Snowdena na Facebooku a Instagrame budeme pozorne sledovať a keď prinesie nejaké nové informácie, budeme vás informovať.

Ak vás príbeh Edwarda Snowdena zaujíma, odporúčam pozrieť dokumentárny film Citizenfour, ktorý mapuje jeho príbeh a útek do zahraničia. Jeho príbeh bol tiež umelecký sfilmovaný v snímke Snowden.

ZdrojEdward Snowden Twitter

Komentáre k článku