Ericsson a Volvo vyvinuli softvér, posilňujúci mobilný signál na diaľniciach

ZDROJ | Volvo

Spoločnosti Ericsson a Volvo Cars vyvinuli softvér, ktorý má urýchliť nástup samoriadiacich áut. Táto novinka má zaistiť stabilné pripojenie predovšetkým na rýchlostných cestách a diaľniciach. Každý motorista dobre vie, že pripojenie je na tomto type ciest často problematické.

Ericsson Volvo samoriadiace vozidlo 2
ZDROJ | Volvo

Pozrite siVolvo bude testovať autonómne autá na skutočných cestách

Existujúce technológie totiž nie sú stavané na rýchly presun pripojených zariadení. Niet sa čo čudovať, že sieťové pokrytie je najsilnejšie a najspoľahlivejšie vo veľkých mestách. Na diaľniciach je však práve z dôvodu vysokých rýchlostí, prípadne aj slabého pokrytia, často obmedzené a nestabilné.

Ericsson Volvo samoriadiace vozidlo 3
ZDROJ | Volvo

Pozrite siVolvo S90 vyhlási vojnu nemeckým autám

Ericsson a Volvo Cars prezentovali túto novú technológiu na veľtrhu Mobile World Congress 2016 v Barcelone. Návštevníci si v stánku Ericssonu zároveň mohli pozrieť aj posledný model Volvo S90, ktorý je vybavený tými najnovšími technológiami. Nie je žiadnou novinkou, že Ericsson podporuje vývoj vozidiel Volvo na základe platformy Multiservice Delivery. Deje sa tak už od roku 2013.

https://www.youtube.com/watch?v=17K6MM9_OJE

Ericsson má v úmysle svoju platformu otvoriť prostredníctvom API rozhrania. Takto hodlá podporiť svojich partnerov, ktorí tak budú môcť ďalej pracovať na vývoji systémov, čím prinesú inovatívne funkcie využiteľné v automobiloch.

ZdrojEricsson

Komentáre k článku