EOS 6D Mark II je nová dostupná full-frame zrkadlovka od Canonu

ZDROJ | Canon

Canon po takmer 5 rokoch predstavil nástupcu svojej najdostupnejšej full-frame zrkadlovky. EOS 6D bol predstavený počas Photokiny 2012. Novinka dostala do vienka bohatšiu výbavu, ktorá ale nikoho neposadí do kresla. Cena by sa pritom mala opäť pohybovať okolo 2 000 €.

ZDROJ | Canon

Nový Canon EOS 6D Mark II ponúkne podobný dizajn, rozmery i hmotnosť. Hlavným rozdielom je plne výklopný displej v WVGA rozlíšením a dotykovou vrstvou pre rýchlejšie ovládanie. Všetky ostatné prvky sú totožné s predchodcom a dokonca sú aj na rovnakých miestach.

Zmenou však prešlo vnútro, ktoré dostalo do vienka 26,2 Mpx full-frame Dual Pixel CMOS snímač s citlivosťou ISO 100 – ISO 40 000 s možnosťou rozšírenia do ISO 102 400. Kompenzácia expozície je +/-5EV.

ZDROJ | Canon

O chod sa stará procesor DIGIC 7, ktorý pomáha aj kontinuálnemu snímaniu do rýchlosti 6,5 fps a do 150 JPEG alebo do 21 RAW záberov. Na ostrenie novinka používa 45-bodový autofókus, všetky body sú pritom krížové. Nechýba mu ani mikronastavania AF. Na meranie expozície je v 6D Mark II použitý 7 560-pixlový RGB+IR senzor s 63 segmentami.

ZDROJ | Canon

Sklamaním novinky je však absencia 4K Ultra HD videa. EOS 6D Mark II tak ponúka rovnakú kvalitu/rozlíšenie, ako mal pôvodný model pred takmer 5 rokmi. Škoda. Full HD pri 60 fps nie je pre dnešnú dobu žiadna sláva. Ak chcete 4K, využiť môžete jedine tak časozberné zábery.

ZDROJ | Canon

Vo výbave nechýba Wi-Fi, Bluetooth a NFC moduly na pripojenie smartfónu či tabletu, ale ani GPS modul na geotrackovanie fotografií. Kompletnú špecifikáciu si môžete pozrieť na webe Canonu.

Novinka by mala prísť na trh ešte počas leta s cenou okolo 2 000 € za telo.

ZDROJ | Canon

ZdrojCanon

Komentáre k článku